31. ledna 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:4 (1:3, 1:0, 1:1). Konečný výsledek.
60:00
České Budějovice vyhrály 4:3 a získávají body s cenou zlata. Utkání se kvůli anonymní hrozbě, že je na stadionu bomba, o hodinu protáhlo, ale dohrálo se.
59:54
Třinec v závěru snížil na 3:4. Malinského nahození se dostalo k Pletkovi, který přihrál Markovi, jenž zakončil.
58:57
Hudáček si sám zavařil, vyhodil přímo na Pavelkovu hůl, ale jeho střelu vyrazil a Mrek dorážel mimo tyč. Na dvě minuty byl vyloučen za krosček Luboš Rob. Hosté si vybrali oddechový čas.
57:45
Domácí stále nedokázali překonat budějovický obranný val, vyžádali si oddechový čas a zahájili power play.
55:48
Štrba zachytil Malinského rozehrávku, řítil se sám na Lakosila, ale ten mu jeho bekhendový blafák chytil.
53:52
Až k Budějovické brance se proháčkoval Richard Král, ale v pádu už nedokázal důrazně zakončit a trefil jenom střed branky, kde čekal připravený Hudáček.
51:50
Třinec vrhl všechny síly do útoku, ale hosté výborně brání modrou čáru, aktivně napadají rozehrávku a pouští Oceláře jen ke střelám od modré. Hosté naopak trvale hrozí možnými brejky.
47:41
Pavelek našel před brankou číhajícího Pavla Janků, tomu však střela nesedla, Hudáček puk vyrazil a před případnou dorážkou jej pokryl.
46:55
Jihočeši se ubránili. Domácím dnes přesilovky nejdou. To mohl změnit Libor Procházka, ale od modré trefil pouze pravou tyč.
45:25
Na trestnou lavici zamířili další dva hráči: Král za sekání a Slavík za nedovolené bránění. Pokračuje se pět na čtyři.
44:55
Za vysokou hůl byl vyloučen hostující Kysela.
43:50
Janků vypálil z dobré pozice, Hudáček pouze vyrazil, ale Marek místop zakončení posunul branku.
42:23
Před hostujícím brankářem si lehce zaboxovali Pletka a Jasečko a byli vyloučeni na dvě plus dvě minuty za hrubost.
40:34
Budějovice vedou v Třinci 4:2 Další chybu domácí obrany ztrestala dvojice Babka - Turek, která se zjevila zcela osamocena před Lakosilem. Babka nahrál Turkovi, který zavěsil nad padajícím gólmanem.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Třinec bleskově snížil, měl převahu, ale nevyrovnal, naopak Jihočeši postupně hru vyrovnali.
39:33
Janu Slavíkovi se zamotal puk mezi bruslemi, ale Janků se nedokázal zorientovat a nevyužil zaváhání protihráče. Pak ještě tečoval Procházkovu střelu do ochranné sítě.
36:43
Pokračuje se v pěti. Šance měli Jihošeši. Nejprve Babka prováhal moment ke střele, když byl sám před Lakosilem, pak prověřil gólmanobu pozornost Jasečko.
34:43
Oboustranné vyloučení. Michálek hákoval Polončiče, ten však podle mínění rozhodčího Šindlera pád přifilmoval a vyloučil jej rovněž - za nesportovní chování.
33:15
Do útoku se dostali i hosté, jmenovitě Štraub se Štrbou. Štrba zakonbčil kombinací střelou na připravenou Lakosilovu lapačku.
32:20
Marek přihrál před branku na Pavla Janků, ten vypálil příklepem, ale pouze do bránících hráčů.
30:35
Hopsté se ubránili. Domácí hokejisté se jenom dvakrát dostali do pásma, ale Štraub a Suchánek okamžitě vyhodili puk.
28:35
Na dvě minuty je vyloučen budějovický obránce Slavík. Neudržel skákavý puk na útočné modré, přesprintoval jej Horna, ale Slavík - už v budějovickém pásmu - stačil Hornu zahákovat.
26:55
Do druhé šance se dostal Marek, který po nedorozumnění hostujících beků s Hudáčkem pálil do odkryté branky, ale na poslední chvíli zastoupil gólmana Stanislav Procházka.
26:15
Marek si nabruslil před Hudáčka zpoza branky, prostřelil houštinu těl, ale Hudáček se štěstím v pádu puk vyrazil.
24:44
Jihočeši se i napotřetí ubránili. Nepustili domácí hokejisty do náporu, natož ke střele.
22:44
Elitní třinecká formace zatlačila soupeře do hluboké defenzivy. Malinský pálil od modré, Král z otočky těsně netrefil. Domácí budou pokračovat v početní výhodě. Vyloučen je za nedovolené bránění Babka.
20:36
Třinec snížil na 2:3. Zadina zpracoval na útočné modré Malinského přihrávku, pohybem oklamal dvojici obránců Gýna Babka a švihem ptrefil pravý horní růžek Hudáčkovy branky.