16. února 2003

Utkání komentuje Jan Fryš

PARDUBICE - VÍTKOVICE 5:1 (1:1, 2:0, 3:0) Konec utkání
60:00
Konec utkání. Domácí v poslední třetině proměnili zápas v exhibici, i když nadměrná tvrdost ústila ve spoustu vyloučení. Střely na branku vposeldní třetině: 17:8 pro Pardubice.
59:45
Pardubice upravily skóre na 6:1. Kropáč prudkou střelou od modré uzavřel gólový účet.
58:37
Pardubice se v závěru nikam neženou, přihrávají si na jeden dotek pro pobavení diváků a nepůjčují hostům puk.
56:45
Výtisk krosčekoval zezadu Novotného a dostal trest pět minut plus do konce utkání za vražení zezadu.
55:02
Lubina nafilmoval pád a rozhodčí jej vyloučil za nesportovní chování na dvě minuty.
54:44
Pardubice vedou už 5:1, 7500 diváků oslavuje blížící se výhru. Duben vypálil od modré a Průcha, který se v polovině třetiny znovu dostal na led, dobře stínil Trvajovi a navíc puk lehce tečoval za jeho záda.
52:54
Kumstát je na ledě, Vítkovice mají krátkou přesilovku, ale vypadají rezignovaně. Zaujala jen střela Zátopka od modré, Svobodova nepříliš jistá lapačka puk jen škrtla a poslala nad branku.
51:41
Další vyloučení: domácí Kropáč dostal dvě miunuty za sekání, hraje se 4 na 4.
50:54
Další vyloučení, Kumstát sekl Koukala a odcházínna trestnou lavici. V poseldní třetině už nehraje ani veterán Janecký.
50:20
Hostům se přesilovka nepovedla. Jedinou šanci měl Philipp, který se v chumlu před brankou marně snažil natřikrát překonat ležícího Svobodu.
48:20
Kolář vyloučen za napadení, hosté mají jednu z posledních šancí na obrat v zápase.
48:12
Kumstát je na ledě, během přesilovky měl šanci Kropáč, k němuž se náhodou dostal odražený puk, ale přeskočil mu hokejku.
46:12
Tretná lavice už je přeplněná, vítkovický Kumstát je navíc vyloučen za vysokou hůl a Pardubice hrají přesilovku.
45:45
Pospíšil zvyšuje na 4:1. Pardubický útočník dorazil ve skrumáži střelu Divíška.
45:13
Kvůli potyčce asi osmi hráčů se dlouho nehrálo. Výčet trestů je bohatý: Zápotočný 2+2 minuty za hrubost, Hubáček 2+2 za hrubost plus 2 minuty za napadení. Domácí: Kudrna a Blažek oba 2+2 za hrubost.
44:19
Gron zahákoval pronikajícího Koukala a je vyloučen, domácí mají výhodu přesilové hry.
43:08
Během dvou minut zaujala jen prudká střela Grona od levého mantinelu, klterá překvapila Svobodu. Ten puk vyrazil lapačkou před branku, ale obránci jej uklidili do bezpečí. Pardubice stáhly sestavu ve třetí třetině na tři útoky, Průcha nehraje a Kolář s Koukalem alternují vedle Pišteka.
41:14
Během přesilovky se hosté vůbec nedostali do pásma, Novotný je na ledě.
40:01
Začala třetí třetina. Vítkovice budou dohrávat přesilovku.
40:00
Konec druhé třetiny. V závěru třetiny se hrálo ve středním pásmu, místo šancí přibývají jen ostré střety. Naposled zahřměla srážka Philippa s Mudrochem a poté Duben trefil na mantinel Černoška. Pardubice ve druhé třetině zápas otočily, i když opticky je vyrovnaný. Střely na branku: Pardubice 12 - Vítkovice 10.
39:14
Šest vteřin před návratem obou hráčů z trestné lavice je vyloučen Novotný za krosček na Hubáčka. Celkéově se dost přitvrzuje, kýžená přestávka snad oba týmy zchladí.
37:20
Trestná lavice nezůstává dlouho prázdná, teď na ní putují současně vyloučeni Kudrna za držení a Černošek za hrubost.
37:00
Kolář je zpět z trestné lavice, hosté se vůbec nedostali do pásma, až v závěru střílel od modré Kaděra.
35:48
Lubina střílí gól v oslabení. Mudroch vypíchnul kotouč na modré a přiťuknul Blažkovi, který přihrál skrz dva bránící hráče na Lubinu, kterému puk poskakoval na hokejce, ale přesto stačil Trvaje překonat parádní kličkou do bekhendu.
35:00
Další vyloučení, Kolář dostal dvě minuty za držení. Čtvrtý útok Pardubic je nasazován na elitní Burgrovu řadu, která domácím mladíkům občas motá hlavu, tentokrát si museli pomoci faulem.
33:21
Skončila krátká přesilovka Pardubic, v níž domácí stříleli jen zdálky. Střely Lubiny a Mudrocha ale Trvaj v pohodě pochytal.
32:23
Domácí jsou po pěti minutách v plném počtu a zahajují zkrácenou přesilovku.
31:21
Ivan Padělek je vyloučen za hákování. Vítkovice přesilovku nevyužily, i když Moravec s Burgrem předvedli krásnou akci. Burger ale na jejím konci z voleje netrefil prázdnou branku, mířil nad.
30:03
Černošek je na ledě, pokračuje přesilovka Vítkovic. Ty se při hře 4 na 4 nikam netlačily, naopak mohly inkasovat, když Lubina nahrál z rohu před branku Čáslavovi, který jen tečoval puk těsně nad.