Olomouc veze tři body z Berouna, v čele první ligy odskočila Boleslavi

Olomoučtí hokejisté se radují z výhry. Archivní snímek. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

9 2013
Hokejisté Olomouce udolali ve 49. kole první ligy Beroun na jeho ledě 2:1 a v čele tabulky o jeden bod odskočili Mladé Boleslavi. Ta v Písku vyhrála 3:2 až na nájezdy. Má ale zápas k dobru.

Berounští Medvědi mají s koncem základní části vzrůstající formu a potvrdili to i proti Olomouci. V druhé třetině se dokonce dostali do vedení, jenže hostům se podařilo skóre otočit. Nejprve srovnal Vodný a ve 42. minutě rozhodl o výhře Kucsera.

Mladá Boleslav v minulém kole přišla o vedení v tabulce, které držela od října, a dnes znovu zaváhala. Středočeši v Písku nezačali špatně a v 11. minutě poslal Boleslav do vedení Mikulík, jenže domácí dokázali brankami Kubeše a Heřmana zvrátit vedení na svou stranu. Mikulík však stihl srovnat a samostatné nájezdy rozhodl písecký odchovanec ve službách Mladé Boleslavi Nouza.

Šumperští hokejisté dokázali potřetí v řadě zvítězit za dva body, tentokrát jejich tažení odnesla Kadaň. Ta dvakrát vedla, ale Šumperk vždy srovnal a v prodloužení rozhodl domácí kapitán Holík.

Klíčové utkání v boji o play-off zvládl lépe Hradec Králové, který vyhrál v Benátkách nad Jizerou 5:2 a dostal se před svého soupeře na osmé místo tabulky.

První hokejová liga - 49. kolo

Beroun - Olomouc 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 30. Plichta - 36. Vodný, 42. Kucsera. Rozhodčí: Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 125.

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
15. Vondráček, 30. Rytnauer - 9. Roubík, 38. Lapšanský, 48. Laš, 60. Roubík. Rozhodčí: Fraňo, Jílek - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 921.

Písek - Mladá Boleslav 2:3 po SN (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
18. Kubeš, 24. Heřman - 11. a 26. Mikulík, rozh. nájezd Nouza. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 560.

Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
4. Vlach, 50. Mrkvička - 6. a 57. Brož, 36. Nosek, 56. Okál, 59. Radil. Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 7:8, navíc Skořepa 10 min. a do konce utkání - Radil 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 393.

Šumperk - Kadaň 3:2 po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 21. Plášek, 60. Hlinka, 61. Holík - 3. Szakal, 33. Hafenrichter. Rozhodčí: Hejduk - Kotlík, Rittich. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 910.

Litoměřice - Jihlava 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
6. Novák, 10. Mrňa, 15. Kafan, 33. Kolář - 47. Jeslínek. Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1280.

Most - Třebíč 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
15. Divíšek - 18. Vondráček, 26. Kaut, 36. Dočekal, 39. Fořt. Rozhodčí: Horák - Frodl, Špůr. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:2. Diváci: 313.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík