Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


7 zápasů = 0 bodů, Jágra dusí zlé časy

Jaromír Jágr | foto: Reuters

12 2008
New York, Praha - Na zápas NHL v Praze už se těšit můžete. Na Jaromíra Jágra v dresu New York Rangers zatím ne. Hranice 84 bodů, která by mu společně s postupem Rangers do druhého kola play-off zaručila v newyorském klubu automatické prodloužení smlouvy o rok, se mu stále víc vzdaluje.

„Už to asi nevyjde. Musela by to být velká shoda náhod,“ prohlásil Jágr v sobotním rozhovoru pro deník Sport.

A to ještě Jágr nevěděl, že naprázdno vyjde i z obou víkendových zápasů ve Philadelphii a Washingtonu. V produktivitě zažívá nejbídnější období v  sedmnáctileté kariéře v NHL – už 7. zápas v řadě a 30. z 59 v této sezoně, tedy většinu, odehrál bez jediného bodu!

„Je na čase zjistit, jakou má Jágr cenu,“ vyzývá Larry Brooks z listu New York Post. Jinak řečeno: generální manažer Glen Sather se má poohlédnout, koho by Rangers mohli za Jágra získat.

Přestupový termín v NHL končí v úterý 26. února. I pro Jágra, kterému bude v pátek 36 let, by to byl velký šok, kdyby Rangers sáhli k jeho výměně.

„Nemyslím to tak, aby se Rangers rychle zbavili Jágra,“ vyvrací sám Brooks. „Ale pokud se podívají na příští sezonu, měli by se spíš zabývat tím, kdo by se hodil k centru Gomezovi, než jaký centr by se hodil k Jágrovi,“ píše Brooks.

Už nyní je to ovšem tak, že se Jágr víc přizpůsobuje centru Gomezovi, než  opačně. „Můj současný hokej není to, co bych chtěl,“ říká Jágr. „Ale všichni v týmu tak hrají, musím i já.“

I proto se nedá čekat, že by Jágr ve zbylých 23 zápasech získal potřebných 37 bodů. A pokud nesplní stanovenou podmínku, v níž by ho mohlo zachránit i 40 gólů (zatím jich dal 15), trofej pro nejužitečnějšího hráče NHL či pro hvězdu play-off, stane se v létě volným hráčem.

Pak už by za něj Rangers nikoho  nezískali. Kdyby pak Jágrovi nabídli novou smlouvu, musel by zřejmě přistoupit na snížení platu.

Hlavně však platí, že chcete-li vidět Jágra v Praze hrát, měli byste fandit jeho týmu. Úspěch Rangers by mu k novému kontraktu jistě pomohl. Mužstvo stále balancuje na hraně postupu: je sice sedmé, odehrálo však nejvíc zápasů.

Pro zajímavost: také loni měli Rangers po 59 zápasech 63 bodů a play-off jim zachránila až vítězná jízda v závěru. Zopakují to i letos? A pomůže probuzený Jágr?Najdete na iDNES.czmobilní verze