V Pardubicích je vše připraveno pro start druhého zápasu národního týmu na turnaji Carlson Hockey Gamea 2018. Začínáme za deset minut.
0:00
0:01
Úvodní buly dnešního utkání získal český tým a hned je nastěhovaný v útočném pásmu.

Rozhodčí: Oskirko (RUS), Soin (RUS) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 6 843

0:46
Švédové ovšem nakonec získali kotouč a jejich první pětka odjíždí střídat, stejně jako ta domácí.
1:18
Rozjetý Carl Klingberg si ve středním pásmu řekl o přihrávku, ale puk mu při pokusu o zpracování odskočil.
2:09
Vyloučen hráč Asplund (Švédsko), 2 min. za držení protihráče
Hned zkraje zápasu si Češi zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče inkasuje Rasmus Asplund.
2:35
Domácí jsou zaparkovaní v útočném pásmu, ale Hellberg si je zatím ve svém počínání jistý.
3:17
Hanzl (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pyrochta a Nestrašil
Stav zápasu Česko - Švédsko 1:0

A hned první početní výhoda znamená vedení českého národního týmu 1:0! V útočném pásmu dostal dobrou přihrávku Robin Hanzl a krásným taháčkem se trefil přímo do růžku!
4:18
Po Horákově pasu byl v dobré pozici Roman Červenka, ale Hellberg jeho pokus z křídla zastavil!
5:00
Na druhé straně dobrý švédský pokus betonem vykopl Dominik Furch a opět to byl Horák, kdo uklidil puk do bezpečí.
5:26
Hellberg si připisuje další zákrok a hra je přerušena.
6:56
Rozjetý Kousal za sebou v útočném pásmu šikovně nechal kotouč, ke kterému se dostal Filip Chlapík, ale Hellberg jeho následný příklep vyrazil.
7:49
Češi vytváří tlak na svého soupeře a Švédové raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
8:39
Filip Zadina si nádherně u mantinelu povodil hostující obránce a dostal se až do zakončení. Hellberg byl však pozorný.
9:33
Matěj Stránský hledal cestičky v útočném pásmu, ale modrou čáru dobře bránil Victor Olofsson a odpálil kotouč.
9:47
Vyloučen hráč Pavelka (Česko), 2 min. za podražení
Přesilovka také pro Švédsko. Tomáš Pavelka se posadí na dvě minuty za podražení.
10:43
Češi dobře brání a hosté musí ven z pásma.
11:13
Ve středním pásmu se za kotoučem rozjížděl Červenka, ale předstihl ho Linus Arnesson a míří do útoku.
11:47
Domácí jsou kompletní, Švédové tak během své první přesilovky Čechy nenapodobili a domácí stále vedou 1:0.
12:03
Martin Kaut v útočném pásmu viděl volný kotouč a zkoušel to bekhendem. Ten však švédskou bránu příliš neohrozil.
12:46
Filip Chytil se z ničeho nic dostal před švédského beka a vystřelil. Hellberg však chytá.
13:49
Za českou bránou bojoval o dobrou pozici Dennis Everberg, ale domácí obránci jej do šance nepustili.
14:25
Klingberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Rödin
Stav zápasu Česko - Švédsko 1:1

Teď už ovšem vyrovnáno je! Carl Klingberg krásně prošel českou obranou a trefil se přesně pod víko.
15:57
Hellberg raději přikryl kotouč před přijíždějícím Filipem Zadinou a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
16:57
Červenka hledal v útočném pásmu spoluhráče, ale Horákovi kotouč odskočil.
17:24
Češi jsou i přes vyrovnávací gól Švédů aktivnějším týmem. Hellberg si připisuje další zákrok.
18:36
Dennis Everberg si hledal cestičku skrz domácí obranu, ale do zakončení neprošel.
19:01
Rozběhla se poslední minuta první třetiny.
19:47
Před branku si pro puk sjížděl Linus Ölund, ale kotouč nezasáhl.
20:00
První třetina je u konce. Skóre v ní otevřel ve čtvrté minutě přesilovkovou trefou Robin Hanzl a zhruba o deset minut později krásným zakončením "do vikýře". Druhá třetina začne zhruba v 15:08.
20:00
20:50
Z pravého křídla pálil Martin Pláněk, ale branku netrefil.
21:46
Vyloučen hráč Pilut (Švédsko), 2 min. za podražení
A Češi budou hrát další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Lawrence Pilut.
22:18
Červenka hledal na křídle postaveného Hanzla, ale tomu při zakončení puk přeskočil hokejku a Švédové vyhazují.
23:15
Druhá přesilovka už domácím tolik nevychází. Švédové dobře brání své obranné pásmo a šetří čas.
23:46
A jsou kompletní.
24:22
Robert Kousal našel skulinku ve švédské obraně, ale neprokličkoval se přes posledního bránícího hráče a Hellberga tak neohrozil.
25:02
Lawrence Pilut poslal do šance úplně volného Johna Normana, jenž si však bekhendovou kličkou na Furcha nepřišel!
25:53
Mezi kruhy dostal dobrý pas také Jesper Pettersson, ale svým taháčkem vůbec netrefil branku.
26:38
Axel Jonsson připravil další zajímavou šanci Švédska, ale i jeho pokus Furch zlikvidoval.
27:41
Švédové si teď nerozuměli v útočném pásmu a sami se vyhnali až za vlastního brankáře.
28:17
Po delším čase se ke střele dostali také Češi. Martin Kaut to zkoušel z pravé strany, ale Hellberg puk vyrazil. Švédové následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
28:24
Vyloučen hráč Kaut (Česko), 2 min. za hrubost
Máme tu současné vyloučení. Martin Kaut inkasuje dvě minuty za hrubost...
28:24
Vyloučen hráč Pilut (Švédsko), 2 min. za hrubost
...A stejně tak Švéd Lawrence Pilut.
30:21
Švédský kapitán Patrik Zackrisson měl před sebou úplně odkrytou branku, ale zakončení mu nesedlo!
30:24
Oba týmy jsou kompletní.
31:28
Sám před Furchem byl Victor Olofsson, ale stav je stále 1:1!
32:50
Hra má vysoké tempo, ale ani jednomu z týmu se nedaří dostat se do nějaké vyložené šance, která by mohla znamenat vedení.
34:31
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za držení protihráče
Další přesilovka pro Švédsko. Dvě minuty za držení protihráče inkasuje Roman Červenka.
35:05
Český tým ale prakticky ihned vyhazuje a zatím se dobře brání švédským útokům.
36:08
V oslabení se dokonce do šance dostal Filip Chytil, ale plány na zakončení mu překazil vracející se obránce.
36:31
Češi jsou v pěti.
37:52
Martin Kaut ze vzduchu dobře sklepl kotouč pro Romana Červenku, jenž ale v útočném pásmu ztratil a musí se vracet.
38:51
Filip Zadina se z ničeho nic objevil v mezikruží, kam dostal přihrávku a ihned svou střelu mířil mezi Hellbergovy betony. Švédský brankář ale jeho úmysl přečetl a puk chytil.
39:34
Roman Horák dostal přihrávku do volného prostoru a uháněl na švédskou branku, bekhendem ji ale přestřelil!
40:00
Čtyřicet minut zápasu Česko - Švédsko je za námi. Gól jsme ve druhé třetině neviděli a stav je tak stále vyrovnaný 1:1. Třetí třetina začne zhruba v 15:53.
40:00
40:41
V útočném pásmu kroužil Roman Červenka, ale o puk nakonec přišel a do útoku jde Švédsko.
41:53
Z první pálil z pravého kruhu pro vhazování Andrej Nestrašil, ale branku netrefil.
43:31
Češi jsou více na puku, ale hosté dobře brání a české hráče k ničemu příliš nepouští.
44:28
Z otočky to zkoušel John Nyberg, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci a Furcha vůbec neohrozil.
45:22
Andrej Nestrašil měl před sebou volný kotouč, ale nedokázal zakončit, protože jej výborně bránil švédský obránce.
45:30
Vyloučen hráč Stránský (Česko), 2 min. za sekání
A je tu další švédská přesilovka. Matěj Stránský dostává dvě minuty za sekání.
46:48
Švédská početní výhoda je za polovinou, ale hosté se prozatím k ničemu většímu nedostali.
47:27
Furch přerušuje hru svou lapačkou a rozhodčí hasí drobnou potyčku za jeho brankou.
47:30
Češi jsou kompletní.
48:09
Roman Červenka zavezl kotouč do útočného pásma a nabil Martinu Pláňkovi, Hellberg však jeho pokus vyrazil.
48:40
Zakázané uvolnění České republiky.
48:49
Vyloučen hráč Rödin (Švédsko), 2 min. za hrubost
Přesilovku si zahrají také Češi. Anton Rödin dostává dvě minuty za hrubost.
49:09
Pálil Roman Horák, ale trefil pouze obránce před sebou.
49:23
Nestrašil (Česko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hanzl a Moravčík
Stav zápasu Česko - Švédsko 2:1

Další využitá přesilovka a Češi znovu vedou! Na 2:1 zvýšil po přesilovkové souhře Andrej Nestrašil, jemuž stačilo pouze zamést kotouč do poloodkryté klece.
50:09
Střílet zkoušel také Marek Hrbas, ale Hellberga neohrozil.
50:57
K dorážce se před Furchem dostal Axel Jonsson, ale nepochodil!
52:53
Mezi kruhy se ke kotouči dostal John Nyberg, ale jeho střela neměla razanci a v síti tak skončit nemohla.
53:52
Carl Klingberg znovu prošel domácí obranou, ale tentokráte branku přestřelil.
54:26
Švédové jsou aktivnějším týmem. Vedle teď pálil Victor Olofsson.
55:18
Další nepřesná střela Švédska, kterou měl na svědomí Linus Ölund.
56:38
Na pravém křídle čekal na přihrávku Carl Klingberg, ale svou bombou branku přestřelil.
57:16
Na druhé straně si mířidla v útočném pásmu mezi kruhy rovnal Andrej Nestrašil, ale taktéž netrefil.
57:53
Horák (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Červenka a Šťastný
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:1

Švédové hrají v šesti bez brankáře a Češi si zřejmě definitivně zajistili vítězství i ve svém druhém představení na turnaji! Do prázdné branky kotouč v klidu doklepl Roman Horák.
58:17
Švédský brankář je zpět v brance a hraje se pět na pět.
58:56
Vyloučen hráč Chlapík (Česko), 2 min. za hrubost
Současné vyloučení. Po Hellbergově zákroku se do rozmíšky pustili Filip Chlapík s Adamem Almqvistem a oba dostávají dvě minuty za hrubost.
58:56
Vyloučen hráč Almquist (Švédsko), 2 min. za hrubost
59:01
Běží poslední minuta dnešního utkání.
59:28
Češi drží útočné pásmo a pěknými kombinacemi baví diváky, čtvrtý gól ale nepřichází.
A už ani nepřijde. Utkání totiž končí a Češi po Finsku výsledkem 3:1 poráží také Švédy. O domácí branky se postarali Robin Hanzl, Andrej Nestrašil a do prázdné branky skóroval Roman Horák. Za Švédy se potom trefil Carl Kingberg. Pěkný víkend vám z pardubické Tipsport areny přeje Marek Votke.

6. 5. 2023 16:00Česko–Švédsko 4:3
9. 2. 2023 19:00Česko–Švédsko 2:1
18. 12. 2022 16:30Česko–Švédsko 0:4
10. 11. 2022 18:30Česko–Švédsko 1:4
15. 5. 2022 19:20Česko–Švédsko 3:5
5. 5. 2022 19:00Česko–Švédsko 2:1
30. 4. 2022 16:00Česko–Švédsko 9:3
19. 12. 2021 9:00Česko–Švédsko 2:3