Nejužitečnější hráč minulé sezony a nejlepší střelec té aktuální Jaškin zaznamenal 31. gól ročníku, ale na výhru Dynama Moskva nad Novosibirskem to nestačilo. Český reprezentační útočník sice v přesilovce ve 48. minutě poslal svůj tým do vedení 3:2, ale hosté minutu a čtvrt před třetí sirénou vyrovnali a pak uspěli i v rozstřelu. Jaškin jel jako pátý a přestřelil.
Souboj českých gólmanů vyzněl v Jekatěrinburgu jednoznačně pro domácího Jakuba Kováře, jehož Avtomobilist porazil 4:1 Omsk se Šimonem Hrubcem. Oba čelili shodně 30 střelám, Avangard dostal čtvrtý gól při power play do prázdné branky. Jekatěrinburg prodloužil svou vítěznou sérii na čtyři zápasy, vedoucí tým Černyševovy divize Omsk naopak potřetí za sebou prohrál.
Další český brankář Dominik Furch přispěl 25 zákroky k výhře Dinama Minsk 2:1 po nájezdech v Čerepovci. Běloruský tým zvítězil poprvé po třech porážkách.
V souboji o naději na play off neuspěl Chabarovsk s pěti Čechy v sestavě, jenž prohrál 2:3 na ledě Barysu Nur-Sultan. Marku Langhamerovi nastřílel hattrick kazašský reprezentant Nikita Michajlis a Barys si pojistil osmou příčku v tabulce Východní konference. Desátý Amur na ni ztrácí 13 bodů.
08:40 Šafigullin (Galuzin, Bikmullin)
13:04 Porjadin (Linus Johansson, McMillan)
15:42 Porjadin (McMillan, Linus Johansson)
24:44 Džerinš (Larionovs)
51:28 Stoljarov (Scarlett, Ošenieks)
Ivannikov (Korotajev) – Bryncev, A. Osipov (C), Volgin (A), Rantakari, K. Vorobjov, Semjonov, Abrosimov – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund (A) – McMillan, Linus Johansson, Porjadin – Šiksatdarov, Šarifjanov, Bucajev – Bikmullin, Galuzin, Šafigullin – Čiviljov.
Nalimov (Bruveris) – Zile, Scarlett, Sotnieks, Sund, Ošenieks, Skvorcovs, Maione – Dzierkals, Indrašis (A), Rihards Bukarts – Lipon, Džerinš, Roberts Bukarts (A) – Paršin, Gračov, Darzinš (C) – Stoljarov, Berzinš, Zyrjanov – Larionovs.
Rozhodčí: Gofman, Lavrentjev – Ivanov, Šišlo
43:48 K. Petrov (Žuravljov)
59:42 Cormier
Reideborn (Biljalov) – T. Murphy, Ljamkin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Žuravljov – S. Da Costa, Dawes, V. Tichonov – A. Galimov, Voronkov, Zaripov – Pesonen, K. Petrov, Cormier – Safonov, M. Gluchov, Ljubimov – Lukojanov.
Tichomirov (Serebrjakov) – Pajgin, Ch. Wideman, Orlov, Austin, Marin, Mišarin – Čechovič, Miele, Žafjarov – Terry, Šenfeld, Szwarz – Gončaruk, Varnakov, A. Michejev – Verjajev, Urakov, Drobin – Belevič.
Rozhodčí: Ansons, Sojn – Lazarev, Ponamarenko
09:12 Leipsic (Alexandr Popov, Sošnikov)
38:36 Okulov (Kiselevič, Šalunov)
44:48 Andronov (M. Robinson)
42:40 E. Galimov (Kemppainen, Kirsanov)
Lars Johansson (Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Blažijevskij, Samorukov, Dahlbeck, Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Rykov – Leipsic, Alexandr Popov, Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Sorkin, Andronov (C), Slepyšev – Rtiščev, Mingačjov, Korosteljov – Afanasjev.
Askarov (Hellberg) – Ožiganov (A), Fantenberg, Dyblenko, Galeňuk, Antipin, Kirsanov, A. Bělov – Strömwall, Kemppainen, E. Galimov – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), M. Aaltonen, Timkin – Podkolzin, Cicjura, Grošev – Kukštel.
Rozhodčí: Sidorenko, Fraňo – Zacharenkov, Sadovnikov
Počet diváků: 2636
01:52 Osnovin (D. Iljin, Švarjov)
12:49 Hyka (Kravcov)
37:06 Pilut (Manuchov)
57:28 D. Iljin (Hyka, Tělegin)
Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Tělegin, Bailen (A), Karpuchin, D. Bodrov, Ogurcov, Jevenko – Åberg, Kalinin (C), Byvalcev – Kravcov, Sedlák (A), Hyka – D. Iljin, Švarjov, Osnovin – Avcin, Lukin, Karlin.
Pasquale (Konovalov) – Ohtamaa, Rafikov, A. Marčenko, Čerepanov, Barancev, M. Osipov, Misjul – V. A. Tkačov (C), A. Petersson, J. Averin (A) – Lander (A), Pulkkinen, Kajumov – Korškov, Kraskovskij, Beljajev – Alexejev, Darjin, Kovalenko – Berjozkin.
Rozhodčí: Fatejev, Ščeňjov – Antonov, Viljugin
Počet diváků: 2673
22:14 Michajlis (R. Starčenko)
27:37 Michajlis (Valk, R. Starčenko)
48:05 Michajlis (Valk, Lilja)
37:54 Lugin (V. Butuzov, Sergijenko)
46:34 S. Těreščenko (V. Butuzov, Sergijenko)
H. Karlsson (Ortio) – Makljukov, Dietz (C), Samat Danijar, Heatherington, Orechov, Lintuniemi, Gajtamirov, Musorov – Frattin, Varone, Paňukov – Šestakov (A), Videll (A), R. Starčenko – Lilja, Valk, Michajlis – Sagadějev, Akolzin, Ševčenko.
Langhamer (Alikin) – Mašín, Jordán (C), S. Těreščenko, Sergijenko, Turbin (A), Kamalov, Zimin – Rasskazov, T. Zohorna (A), H. Zohorna – V. Butuzov, Pjanov, Lugin – Gorškov, Golubev, Polunin – Michasjonok, Šarov, A. Kuzněcov.
Rozhodčí: Akuzovskij, Romasko – Černyšov, Šalagin
10:54 Muranov (Tarasov, Mironov)
32:46 Šipačov
47:09 Jaškin (Kagarlickij, An. Sergejev)
8:15 Milovzorov (O. Li, Gurkin)
39:39 Šarov (Jokipakka)
58:43 Česalin (Milovzorov)
Ruohomaa
Garipov (Jerjomenko) – Čajkovský, An. Sergejev, Volkov, Mironov, Pribylskij, J. Zajcev, Alanov – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Jefremov, Pääjärvi, Tarasov – Alexejev, Igumnov, Muranov – Bryzgalov, Kruglov, Raševskij.
Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, Děmidov, Gurkin, K. Alexejev, Timašov, Ilja Morozov, Jermakov – Šarov, Ruohomaa, O. Li – Česalin, Sajustov, Milovzorov – N. Korotkov, Romancev, Šaškov – Setdikov, V. Komarov, Dubakin.
Rozhodčí: Naumov, Oskirko – Berseňov, Judin
Počet diváků: 2542
26:51 Holland (Arzamascev)
44:09 Protapovič (Holland, Bočarov)
45:40 Golyšev (Arzamascev, Dacjuk)
59:37 Holzer (Holland)
16:24 K. Kostin (Knight, Boucher)
Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Ch. Genoway, Zborovskij, Arzamascev, Holzer, Berezin – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Bočarov – Obidin, Chripunov, Protapovič – Žukenov, Litovčenko, Ovčinnikov – Zacharov.
Hrubec (Bobkov) – Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Čudinov, Solovjov, Gončarov, Čisťakov – K. Kostin, Boucher, Knight – Jakupov, Zernov, Kovalčuk (A) – Tolčinskij, K. Semjonov, Chochlačov – A. Potapov, Stas (A), Dědunov.
Rozhodčí: Birin, Judakov – Gorděnko, Strelcov
Počet diváků: 1181
53:44 Liška (J. Morozov, Jo. Nättinen)
16:24 Klinkhammer (Prince)
Varfolomejev
Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Kudako, Makejev, Lalonde (A), Adamčuk, Karimov – Berglund, Liška, J. Morozov – Kodola, Vovčenko, Petunin – Jo. Nättinen, Kapustin, Geraskin (A) – Vicharev (C), A. Alexejev, A. Garejev – Kazakov.
Furch (D. Taylor) – Solovjov, Almqvist, Falkovskij, Jerjomenko, Šinkevič, Znacharenko (A), Koljačonok – Klinkhammer (C), Varfolomejev, Prince (A) – Gorbunov, Mosaljov, Z. Mitchell – Paré, Usov, K. Voronin – Děmkov, Protas, Kogalev – Alistrov.
Rozhodčí: Kočetov, Hribik – Sivov, Sjsujev
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-Kazaň | 60 | 33 | 8 | 8 | 11 | 185:131 | 90 |
2. | x-Magnitogorsk | 60 | 31 | 6 | 7 | 16 | 165:138 | 81 |
3. | x-Čeljabinsk | 60 | 27 | 7 | 6 | 20 | 157:143 | 74 |
4. | x-Jekatěrinburg | 60 | 24 | 6 | 8 | 22 | 152:154 | 68 |
5. | x-Nižnij Novgorod | 60 | 22 | 7 | 9 | 22 | 170:168 | 67 |
6. | Nižněkamsk | 60 | 13 | 6 | 2 | 39 | 133:214 | 40 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-Omsk | 60 | 33 | 3 | 12 | 12 | 180:134 | 84 |
2. | x-Ufa | 60 | 28 | 10 | 5 | 17 | 181:151 | 81 |
3. | x-Barys Nur-Sultan | 60 | 20 | 11 | 7 | 22 | 147:157 | 69 |
4. | Novosibirsk | 60 | 20 | 7 | 4 | 29 | 146:155 | 58 |
5. | Chabarovsk | 60 | 17 | 7 | 7 | 29 | 146:171 | 55 |
6. | Kunlun Red Star | 59 | 10 | 2 | 8 | 39 | 139:213 | 34 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-Petrohrad | 60 | 33 | 4 | 8 | 15 | 178:126 | 82 |
2. | x-Jokerit Helsinky | 60 | 26 | 6 | 9 | 19 | 174:153 | 73 |
3. | x-Čerepovec | 60 | 23 | 9 | 4 | 24 | 149:159 | 68 |
4. | x-Spartak Moskva | 60 | 20 | 8 | 7 | 25 | 157:173 | 63 |
5. | Viťaz Podolsk | 60 | 21 | 6 | 5 | 28 | 155:175 | 59 |
6. | HK Soči | 60 | 12 | 2 | 9 | 37 | 121:202 | 37 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-CSKA Moskva | 60 | 34 | 9 | 5 | 12 | 182:121 | 91 |
2. | x-Dynamo Moskva | 60 | 34 | 5 | 6 | 15 | 195:137 | 84 |
3. | x-Jaroslavl | 60 | 30 | 8 | 7 | 15 | 181:126 | 83 |
4. | x-Dinamo Minsk | 60 | 17 | 15 | 3 | 25 | 167:174 | 67 |
5. | Dinamo Riga | 60 | 5 | 4 | 10 | 41 | 126:211 | 28 |