Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


A jak je to s prezidentem? ptal se Jágr

7 2003
Washington - I ministr zahraničí Cyril Svoboda se přijel podívat na prvotřídní hokejové zboží, které v Americe reprezentuje Českou republiku. Svůj první zápas NHL sledoval z lože, kam ho pozval majitel klubu Ted Leonsis. Jágra ale neviděl na ledě tak často, jak by se patřilo na největší hvězdu týmu Washington Capitals. Důvod? Trenér Cassidy jej zapomněl nasazovat častěji, než ostatní hráče. "Proč? To není otázka pro mě, já nejsem trenér. Myslel jsem, že když se mi daří, zahraju si víc. Tak možná příště," říkal po zápase Jágr novinářům. Jágr překonal nachlazení a třikrát bodoval

V šatně hokejového týmu Washington Capitals bylo ve čtvrtek večer těsno. Nejen, že si tam přišel potřást rukou s Jaromírem Jágrem ministr zahraničí Cyril Svoboda, hned vedle  postávala skupina Slováků, které hostil Jágrův týmový kolega Peter Bondra.

Na přítomnost českého ministra několikrát upozornil hlasatel z amplionů, novináři v místnosti pro tisk sháněli přepis jména.

"Ano, to byl můj první zápas NHL, fandil jsem místnímu týmu Washington Capitals, bohužel nevyhráli," řekl Svoboda v době, kdy čekal po zápase na Jágra. Ten přišel asi po dvaceti minutách, přinesl zásobu podepsaných puků a jako vždy musel vyhovět přáním o společnou fotografii.

"Jak je to s prezidentem?" zeptal se Jágr, když vstoupil do místnosti, a to byl také zřejmě jediný projev s politickým nádechem, který zazněl. Se Svobodou si potřásl rukou, oba zapózovali pro fotografy a pak se každý věnovali svému.

Nový Svobodův tiskový mluvčí Vít Kolář hrdě Jágrovi hlásil, že proti němu hrával. "Ale v deseti letech," dodal. Ve stejnou chvíli podepisoval Bondra čepice s nápisem Capitals. "Ani se nemohu smát, nemám zuby," komentoval svoji vážnou tvář slovenský hráč, kterému v ústech zeje díra po několika horních zubech.

Reportéři se zajímali nejen o čestného vládního hosta, udivilo je, že v utkání s Atlantou odehrál Jágr někdy jen šest minut za třetinu. Skoro stejně, jako rozbíječi ze čtvrtého útoku.

Trenér Bruce Cassidy totiž špatně posoudil zdravotní stav hráče, který se vrátil na led po nachlazení. "Poté, co tak skvěle odehrál první třetinu, mělo mi být jasné, že je v pořádku. Čas na ledě jsem mu vyměřil špatně," přiznal mladý trenér, který je prvním rokem trenérem v NHL.

"Musí se ještě učit," komentují Cassidyho pochybení zámořské deníky. Všechno teď nasvědčuje tomu, že v příštím utkání odehraje Jágr, jenž zazanamenal ve čtvrtek tři body, víc než 21 minut.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze