Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Abramovič má prý zájem o Vancouver

24 2003
Vancouver - Poté co ovládl bohatý ruský podnikatel Roman Abramovič majetkově fotbalový klub Chelsea v anglické Premier League, rozhlíží se i v zámořské NHL. Podle listu Vancouver Sun údajně projevil vážný zájem o koupi týmu Vancouver Canucks.

Podle listu prý Abramovič telefonicky testoval u vlastníka klubu Johna McCawa cenu, za kterou by bylo možno tým odkoupit. Vedení klubu sice tyto informace rázně popřelo, ovšem fakt, že Canucks patří k nejzadluženějším celkům zámořské NHL, není žádným tajemstvím.

Abramovič se údajně již před časem pokusil na stejné téma jednat také s Dallasem. Tam ovšem nepochodil.

Šestatřicetiletý spolumajitel společnosti Sibněft se stal v červenci k nemalému překvapení konzervativních Britů majitelem londýnské Chelsea, za níž údajně zaplatil zhruba 233 milionů dolarů. Další miliony pak utratil za lukrativní posily.

Sponzoruje rovněž hokejový klub Avangard Omsk, kde působí čeští útočníci Pavel Patera a Tomáš Vlasák, a v létě se zajímal také o koupi fotbalového CSKA Moskva, v němž hraje Jiří Jarošík.

Časopis Forbes zařadil Abramoviče na 49. místo v pořadí nejbohatších lidí světa, jeho jmění se odhaduje na 5,7 miliardy dolarů.

Abramovič by případným vstupem do NHL mohl vyslyšet apel bývalého slavného obránce a současného ruského ministra sportu Vjačeslava Fetisova, jenž minulý měsíc vybídl movité ruské obchodníky a podnikatele, aby svůj zájem zaměřili také na nejslavnější hokejovou zámořskou soutěž.

Doporučil jim, aby získali majoritní vlastnický podíl v některém z týmů.
"Dovedu si představit, že bychom měli v NHL svoje mužstvo.  Určitě by nám to neublížilo, naopak, jen by to ještě zvýšilo  zájem o hokej," vysvětlil tehdy Fetisov svoje představy na tiskové konferenci v Moskvě.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze