Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Agent: Čajánek možná brzy podepíše

9 2001
Praha - Hokejoví fanoušci jsou napjatí. Možná už během několika hodin se dozví, že extraliga a především Zlín přijde o další hvězdu. Dvojnásobný mistr světa Petr Čajánek vážně uvažuje o nabídce zámořského týmu NHL St. Louis Blues, měl by se rozhodnout v nejbližších dnech. "Vypadá to docela nadějně," přiznal hráčův agent Kolář, spolupracovník Roberta Spálenky. "V něčem jsme nesouhlasili, tak nám vedení týmu poslalo jiný návrh smlouvy." Pětadvacetiletého centra Čajánka si v draftu vybralo St. Louis teprve letos poté, co zazářil na světovém šampionátu.

Pokud by chtěl nejprestižnější soutěž v nadcházející sezoně vyzkoušet, musel by se rozhodnout do 15. července. Do té doby totiž musí podepsat kontrakt. Sám se však vyjádřil, že chce mít jasno dříve. Poslední dny trávil na dovolené v Řecku, před tím se stále ještě připravoval se Zlínem na další ligový ročník. Pro Zlín je klíčovou postavou, vedení se ho snaží za každou cenu udržet. 

"Stále je našim hráčem, jednáme," řekl pouze před pár dny generální manažer Bohumil Kožela, jenž je v současné době na dovolené.    

Chlubna se má rozhodnout, zda půjde do Ruska
Agent Spálenka je právě na cestě z Ruska, kde vyjednávat angažmá pro Tomáše Chlubnu. O karlovarského útočníka má velký zájem mužstvo Metallurg Novokuzněck, Chlubna se byl osobně v Rusku podívat. "A teď je jenom na něm, jak se rozhodne," říká Kolář, jenž Spálenku zastupuje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze