Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hemský se v Dallasu trápí. Nemám takovou pozici jako dřív, říká

VE SVĚRÁKU. Aleš Hemský se v novém dresu zatím příliš neprosazuje. Fanoušci za mantinelem však věří, že se to zlepší. | foto: AP

2 2014
Denver (Od našeho spolupracovníka) - Po 11 letech strávených v Edmontonu a Ottawě se teď může Aleš Hemský konečně zahřát. Z ledových plání Kanady se přestěhoval do sluncem vyhřátého Texasu a v novém prostředí si libuje. Jenže s jeho hokejem se to zatím má přesně naopak - jako kdyby Dallas šikovné ruce českého křídla zmrazil.

Hemský má po 23 zápasech v novém klubu na kontě jen šest bodů. První gól dal až v pátek, po 21 startech bez jediné trefy. „Nejde se dívat jen na body, ale taky na to, kolik toho člověk odehraje,“ říká jednatřicetiletý útočník v rozhovoru pro iDNES.cz.

Jenže od hokejisty, který přišel jako jedna z největších letních posil a dostal smlouvu na tři roky a 12 milionů dolarů, se přece body čekají. Necítíte už od klubu tlak na výsledky?
Samozřejmě, když člověk neboduje, tlak roste. Na druhou stranu se ale musíte podívat na to, kolik minut kdo hraje. Já už nejsem v takové situaci jako dřív, že bych trávil na ledě dvacet minut za zápas a chodil na každou přesilovku.

Poslední dobou putujete sestavou, ale hrával jste i s Jasonem Spezzou, s nímž jste se sehrál na jaře v Ottawě. Proč to v Dallasu zatím nefunguje? 
Jsme v novém prostředí, pořád si to sedá. Navíc jsem zase tolik zápasů se Spezzou neodehrál. Lidi koukají hlavně na body, ale bez minut na ledě je těžké je sbírat. Musím se podřídit týmu a dělat všechno pro výhru, ale třeba v posledním zápase jsem ve druhé třetině skoro nehrál a za celý mám jen dvanáct a půl minuty. Nechci si stěžovat, jen říkám, že to pak není jednoduché.

Co se v téhle situaci dá dělat?
Člověk se s tím vším musí srovnat, makat a znovu si tu pozici vybudovat. Tak to je v každém novém týmu. Je jasné, že zadarmo vám nikdo nic nedá.

Když odhlédneme od hokeje, jak jste zatím v Dallasu spokojený?
Moc se mi tu líbí. Je to takové typické americké město, kde je spousta krásných čtvrtí na bydlení. A samozřejmě počasí, to je parádní. I lidi jsou velice příjemní, takže žádný problém.

Užíváte si, že poprvé hrajete mimo Kanadu, kde jste byl pořád na ulici obklopený fanoušky?
Je to velký rozdíl. V Kanadě žerou hokej všude a pořád. Kamkoliv přijdete, lidi se baví o hokeji. V Americe jsou i jiné populární sporty, takže si člověk od hokeje dokáže odpočinout.

Na druhou stranu asi není na stadionu taková atmosféra. Nebo ano? 
Fanoušci v Texasu jsou dobří, je znát, že tady hokej zapustil kořeny. Na zápasech jsou dobré návštěvy. Třeba v Edmontonu jsme hodně často prohrávali, takže z tohoto pohledu je atmosféra vlastně lepší tady.

Ani Dallasu se však na začátku sezony nedařilo podle představ. Čím to je?
Zaprvé máme hodně nových hráčů, chvilku trvá, než si všechno sedne. A bohužel podáváme nestabilní výkony. Je to takové nahoru, dolů. Pár zápasů vyhrajeme, ale nedokážeme na to navázat. Přitom potřebujeme nějakou větší šňůru výher, abychom se vyhoupli nahoru. Že budeme až jedenáctí, to určitě nikdo nečekal. Každý musí začít od sebe, pak se můžeme zlepšit jako tým.

Autoři:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze