Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hemský do Philadelphie? Situace se mění, šance se snižují i pro Jágra

Aleš Hemský z Edmontonu právě vstřelil rozhodující branku do sítě Columbusu. | foto: Reuters

3 2013
Pátého července se v zámořské NHL otevře trh s volnými hráči, jednání mezi jednotlivými kluby o výměnách však živě probíhají už nyní. Jedno z nich se týkalo i českého útočníka Aleše Hemského, jenž měl zamířit do Philadelphie.

Právě zástupci Flyers a Edmontonu jsou od nedělního draftu v intenzivním kontaktu, oba kluby si totiž mají co nabídnout. Kanadský celek hodně stojí o obránce Braydona Coburna a opačným směrem měl putovat právě Hemský.

Jeho osud v týmu, za který hraje od roku 2002, je nahnutý už delší dobu. Pokaždé však zůstal, loni s ním dokonce překvapivě podepsal dvouletou smlouvu na 10 milionů dolarů. Jenže tentokrát se zdá být jeho odchod nevyhnutelný.

Svědčí o tom slova nového generálního manažera Craiga MacTavishe, která se týkají i Hemského spoluhráče Shawna Horcoffa: "Myslím, že oba jsou na stejné křižovatce a někdy je změna nejlepším řešením pro hráče i klub."

Pro Edmonton bylo složité najít zájemce, který by jim za nechtěnou dvojici nabídl adekvátní náhradu. Až se objevila Philadelphia, která nedávno předčasně vyplatila ze smlouvy Danny Briera, a měla tedy minimálně jedno volné místo v útoku.

Celá situace se však nyní notně zkomplikovala, na východní pobřeží totiž putuje jiná hvězda. Klub se v noci na dnešek dohodl na pětileté smlouvě s Vincentem Lecavalierem a Flyers tím pádem mají už dost našponovaný platový strop, který se kvůli nové kolektivní smlouvě oproti loňské sezoně ještě snížil.

Udat Hemského tak nebude pro Edmonton snadným úkolem, i kvůli jeho vysoké smlouvě.

"Jestli vás vymění, to bohužel není v moci nás hráčů," říkal Hemský v rozhovoru pro iDNES.cz v průběhu uplynulé sezony, kdy se na konci přestupního termínu hovořilo o jeho výměně. Zůstal, ale prohlásil: "Uvidím, co bude."

Už tehdy tušil, že nesetrvá na dlouho. Kam však nakonec zamíří, to je otázka. Příchodem Lecavaliera se navíc také rapidně zmenšila možnost, že se do Philadelphie po roce a čtvrt vrátí Jaromír Jágr, o němž se v souvislosti s Flyers také hovořilo.Najdete na iDNES.czmobilní verze