Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tlačit Finy není zvykem, to je pozitivní, hodnotil brankář Salák

Alexander Salák | foto: Šimánek VítČTK

30 2013
Neměl mnoho práce, přesto odcházel jako poražený. Alexander Salák zažil v brance zvláštní zápas - jeho spoluhráči v reprezentačních dresech většinu času Finy přehráli, přesto jim podlehli 1:3. "Moc šancí jsme jim nedovolili. Ale byli efektivní," hodnotil český gólman po prvním vystoupení na Českých hrách.

Hra českého výběru byla na první pohled  solidní. V čem byl problém?
V koncovce. Nehráli jsme špatně, ale efektivnost střelby byla na druhé straně. Chodili jsme i důrazně do branky, ale přesto nám to tam nespadlo.

Přehrávat rychlé Finy, to v posledních letech nebývá zvykem...
To je pravda, většinou oni tlačí nás. Ale jsme na domácím turnaji, takže jsme chtěli hrát aktivně a mačkat my je. To se povedlo a to je taky pozitivum zápasu, i když jeho výsledek není dobrý. Je to začátek sezony, máme spoustu času se zlepšit.

Jak jste se cítil v brance?
Oni měli na začátku pár možností, v první třetině jsem se díky tomu dostal do tempa. Škoda toho gólu při jejich přesilovce. Pak už jsem tam jednom stál, moc šancí jsme jim nedovolili. Byl to takový zvláštní zápas. Ale naše hra byla dobrá a na tom bychom měli stavět.

První finský gól padl po dorážce, druhý po teči, ty jste sotva mohl chytit. Ale co ten třetí?
On to trefil dobře, no... Těžko to nějak hodnotit. Samozřejmě jsem chtěl klukům pomoct. Zrovna jsme se do toho zápasu dostávali, začali jsme tlačit, jenže oni takhle okamžitě odpověděli. To ten tým trošku posílá dolů. Ale musíme se podívat na pozitivní stránku. Že jsme chodili důrazně do brány a ani jsme jim nepovolili moc šancí. Ale jejich efektivnost byla vysoká.

Na zápas sice přišly jen čtyři tisíce diváků, ale bylo celkem rušno. Co jste říkal na atmosféru?
Moc dobrá. Na turnajích Euro Hockey Tour bylo minulou sezonu kromě Brna komornější prostředí, takže fanouškům v Pardubicích děkujeme a doufám, že jich v sobotu a v neděli přijde víc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze