Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Alfredsson chce umlčet slovenské fanoušky

30 2004
Ostrava - V severském derby skončil zápas mezi Finskem a Švédskem remízou 1:1. Daniel Alfredsson má však myslí také blížící se zápas se Slovenskem, na který se díky fantastické atmosféře slovenských fanoušků velmi těší. Zná sílu slovenské defenzívy i ofenzívy a ve vzájemném zápase chce slovenské fanoušky umlčet.

Jak byste zhodnotil utkání proti Finsku?
Velmi dobře jsme začali a v prvních deseti minutách jsme si vytvořili dobré šance. Myslím, že i ve druhé třetině jsme byli lepší a měli jsme tlak, ale Finové byli nebezpeční a z jednoho brejku dokázali skórovat. Potom začali svůj náskok bránit a dařilo se jim to velmi dobře. My jsme se snažili jejich obranu překonat, ale nedařilo se nám střelecky. Naštěstí v power-play jsme vyrovnali.

Vaše osmifinálová skupina je velmi vyrovnaná.
Ano, čeká nás ještě Slovensko a USA, hráli jsme s Ruskem a dnes s Finskem. Myslím, že všechny zápasy budou velice těsné.

Jak byste hodnotil slovenský tým?
Mají zde hodně fanoušků, kteří je skvěle podporují. A samozřejmě mají také vynikající hráče.

Z Ottawy se znáte s Hossou a Chárou, jací to jsou hráči?
Můj názor je ten, že Zdeno Chára je nejlepší bek v celé NHL. Podle mě má šanci, aby vyhrál Norris Trophy. Hossa je také jeden z nejlepších útočníků v soutěži, je výborný s pukem, umí dopředu i dozadu.

Mluvili jste spolu?
Ne, v průběhu turnaje jsme spolu ještě nehovořili. Nemám na ně slovenské telefonní číslo (smích).

Jak se těšíte na zápas se Slovenskem?
Určitě se velmi těším. Bude to zábavné, jistě bude vyprodáno a publikum požene Slováky dopředu, bude tady velký křik. Ale my se pokusíme o to, abychom slovenské fanoušky nějakými góly umlčeli.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze