Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Při takovém puči se nedá pracovat, prohlásil Hadamczik. A rozloučil se

Alois Hadamczik odstoupil z funkce trenéra hokejové reprezentace. Kvůli tlaku médií. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

24 2014
Bylo to další nečekané rozhodnutí Aloise Hadamczika. Teď už bývalý trenér české hokejové reprezentace přišel do Hitrádia Orion hodnotit skončený olympijský turnaj v Soči. A skončil sám. Podle Hadamczika za to mohou novináři. "Jestliže mi chtějí poroučet takoví nýmandové, kteří nemají žádnou školu, tak jsem si říkal, ať to dělá někdo jiný."

Hadamczik oznámil své rozhodnutí nejprve šéfovi hokejového svazu Tomáši Královi, pak veřejně vystoupil v rádiovém vysílání. Jinak mlčí, na žádosti o rozhovor z MF DNES a iDNES.cz neodpovídá. Zatím je tedy jeho jediným vyjádřením rozhovor pro Hitrádio Orion.

"Při takovém puči se nedá pracovat s týmem, musíte s hráči i se svou osobou pracovat psychologicky. Pod takovým tlakem pak už nejdou ta rozhodnutí dělat sebevědomě, a to je špatně. Chtěl bych poděkovat českému hokejovému národu, který je vynikající a zaslouží si, abychom vyhrávali," řekl Hadamczik, když oznamoval svůj odchod od národního týmu.

O čem ještě mluvil?

Fotogalerie

O kritice odborné veřejnosti

"Musím především říct, že trenérská práce je velká dřina. Je to práce s lidmi, je to práce sestavit tým. Potřebujete součinnost lidí v okolí. Součinnost k mojí osobě a mému týmu nebyla skoro žádná. V takovém prostředí se mi nechce dál pracovat. Těžko se mi odchází, protože národní tým jsem dělal s hrdostí, jako Čech."

O vzkazu hokejovému národu

"Byl bych rád, kdybyste se nenechali unést nějakými řečmi z médií. Věřte mi - zůstaňte vždycky sví. Mějte svůj názor. V životě se vždy nevyhrává, sport je o tom, že se někdy i prohraje. Takový je život. Přeji národnímu týmu i celému českému národu, ať má třeba více radosti než za poslední dva roky."

O prezidentu Královi

"Velice si ho vážím, uctívám ho jako lidskou osobnost, jako právníka. Kdo viděl svaz, v jakém byl stavu předtím, tak musí uznat, kolik práce se udělalo s mládeží. Věřím, že jednou ty časy budou lepší, ale já už to budu jenom sledovat."

O organizaci olympiády v Soči

"Můžu to porovnat s olympiádou v Turíně před osmi lety. To byl rozdíl tři sta procent. Co Rusové připravili, je nevídané. Od ubytování přes stravování po sportoviště - všude necháte oči, jak krásně to udělali, jaká čistota tam byla. Organizace fungovala jako hodinky."

O budoucnosti

"Co bude dál? Popravdě teď ani nevím. Teď vím jednu věc, že nechci vidět lidi, kteří jsou bezcharakterní, kteří prostě nemají úctu k druhým lidem. Zorientoval jsem se. Pokud mi zdraví dál dovolí a pokud se z toho slavného mediálního nahánění nezblázním, budu chtít pokračovat v některé sportovní činnosti dál."

Kdo by měl nahradit Aloise Hadamczika na postu trenéra hokejové reprezentace?

celkem hlasů: 20195

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 27. února 2014. Anketa je uzavřena.

Vladimír Růžička 8451
trenérský tým 5469
Miloš Říha 2891
Josef Jandač 1453
Vladimír Vůjtek 781
zahraniční kouč 448
někdo jiný 416
Slavomír Lener 286


Najdete na iDNES.czmobilní verze