Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ambiciózní hokejové Ústí mocně posiluje

15 2003
Ústí nad Labem - Noví hráči, lidé ve vedení, vyšší rozpočet, důrazná podpora města. Ústecký hokejový klub začal míchat koktejl, díky jehož síle chce do tří let slavit postup z 1. ligy do extraligy. Vedení klubu představilo novinky a svoji vizi do budoucna. Novým předsedou představenstva se stal radní Jan Kubata, což jen dokumentuje náklonnost města. Město také do klubu majetkově vstoupilo, jeho základní jmění se navýšilo na tři miliony korun. „Naší snahou je obhájit dvě extraligy mládeže a klub koncepčně připravit tak, abychom v sezoně 2005/2006 dosáhli mety nejvyšší,“ prohlásil Kubata.

Lidé z města jsou i v dalších pozicích, třeba v dozorčí radě, aby kontrolovali tok peněz. Zatímco v minulé sezoně ústecký Slovan spolkl 14 milionů korun, rozpočet na další se pohybuje od 17 do 20 milionů. Polovinu pokryje město, zbytek musí vedení sehnat.

Radnice nalije peníze rovněž do rekonstrukce stadionu (letos 17 milionů), která však vypukne až na jaře příštího roku. Nejdříve se přestaví strojovna, pak ledová plocha, mantinely, nakonec zázemí.

Slova o koncepční práci nejspíš nejsou jen prázdnou frází, neboť ústeckou mládež zastřeší uznávaný hokejový odborník Zdeněk Vojta. Trenérsky povede juniory, bude působit i jako metodik. Na podzim ještě koučoval Chomutov v první lize. „Vytvoříme systémovou přípravu od mládeže až po áčko, abychom si také vychovali vlastní skvělé hokejisty,“ zní Kubatův sen.

Trenérský tandem Setikovský - Mikeš dostal důvěru, aby mužstvo vyvedl o stupínek výš. „Cílem v nadcházející sezoně bude play-off, dál se uvidí,“ oznámil David Šaffer, generální manažer Ústeckých Lvů.

Změny v kádru směřují k tomu, aby většina hráčů patřila Ústí. Zbrusu nové je brankářské trio: jedničku Sáblíka (Jihlava, přestup) doplní jako dvojka Zikmund (Mladá Boleslav, v Ústí už působil, bude hostovat), třetím do party je slovenský mládežnický reprezentant Mišut bude pomáhat i juniorům.

Nováčkem v obraně je další navrátilec Kříž. Loni nastupoval za Kadaň, do Ústí přešel z Berouna. Útočné komando vytvoří Sýkora (nejproduktivnější hráč Prostějova) a Lipina (Prostějov, Brno), oba přicházejí na přestup. Včera se do tréninku zapojil Hodek z Jihlavy, bude hostovat (za Žďár dal letos 17 branek). „Od něj si slibujeme právě góly,“ řekl Jan Jandera, sportovní manažer Ústí.

V jednání jsou ještě dva obránci z extraligy. Klub jména tají (plzeňský Vlček či Skuhrovec z Kladna?). Řeší se i osud dalších mužů, kteří letos v Ústí působili. D. Tvrzník dostal nabídku z ciziny, Hubáček z Hradce Králové. „Přeplácet nikoho nebudeme,“ zdůraznil Jandera.

Kasík sice trénuje na Spartě, ale je předběžně domluveno, že se k Ústí připojí na ledě. „Z pražské Slavie chceme vykoupit Pavlase, aby byl naším hráčem,“ sdělil Šaffer.

Nemá manažer Jandera chuť přivést si některé hráče z Mladé Boleslavi, kde tři roky pracoval? „Oliverius, Postl nebo mladý Vrbata, to jsou hokejisté podle mého gusta. Jenže jsou pod smlouvou. Třeba ale časem přijdou...,“ šibalsky se usmál.

Šaffer hodlá opět spolupracovat s extraligovými kluby - Litvínovem, Spartou, Kladnem, Libercem, Slavií a Plzní. „Mužstvo je postaveno tak, že není ze všech koutů republiky, ale že vždy aspoň dva hráči se znají. To je z hlediska utváření party důležité,“ míní generální manažer.

Příprava odstartovala 14. dubna, přibylo v ní oproti loňsku 18 tréninkových jednotek. V červnu před ústeckým stadionem poprvé zastaví autobus z Prahy s laboratoří na testování výkonnosti (WinGate), hojně využívanou špičkovými sportovci.

Led na ústeckém stadionu zmrzne 14. července, přípravu obstarají extraligoví soupeři a nejspíš i protivník z Ruska.

Změny v kádru Ústeckých Lvů
Zůstali
brankář Volke, obránci Vrzal, Drábek, Horáček, Kaltenböck, Černý, Pavlas, útočníci D. Tvrzník, M. Tvrzník, Povejšil, Paleček, Hubáček, Morvay, Bašta
Přišli
brankáři Sáblík, Zikmund, Mišut, obránce Kříž, útočníci Sýkora, Lipina, Hodek, junioři obránci Sádkovský, Kratochvíl, útočníci Wágner, Horejsek, Hošek, Saska
Odešli
brankáři Kučera, Fikrt, obránci Florian, Beránek, Chvojka, útočníci Müller, Netík, Boháč, Důras, Kracík, Mráz, Stavenský

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze