Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ambruze zastavil nešvar extraligy

16 2004
Vsetín - Opava, kterou pomáhají zvedat z barážových pozic hráči extraligového Vsetína, míří vlastní chybou k ligovému propadlišti. Mužstvo sestoupilo po kontumaci sobotního úspěchu s Havířovem (6:5) a středečním výpadku v Třebíči (2:7) na třinácté, předposlední místo.

K víkendovému utkání nastoupil vsetínský křídelník Martin Ambruz, který měl vyřízené hostování pouze pro předcházející duel v Prostějově. Ligový klub, který počítal s další dohodou a uvolněním, tak poslal Ambruze do hry bez obnovené smlouvy.

Ambruz se činil, k výsledku 6:5 přispěl gólem. Zbytečně. "Došlo k nedorozumění," vysvětluje ředitel vsetínského klubu Oldřich Štefl.

"Martin hrál minulý týden za Opavu v Prostějově společně s Dubcem a Hruškou na základě řádného hostování. To ale bylo zrušeno den po utkání, tedy ve čtvrtek."

Opavští nejspíš vsadili na ústní dohodu, že hráč může být k dispozici i jindy. Ligový klub se do včerejší uzávěrky k situaci nevyjádřil, jeho vedení nebylo k zastižení.

Čtyřiadvacetiletý Ambruz má za sebou nabitý týden.Ve středu hrál za Opavu v Prostějově, v pátek za Vsetín ve Vítkovicích, v sobotu znovu za Opavu a v neděli za Vsetín proti Zlínu. Dnes bude opět připraven nastoupit za Vsetín proti Kladnu.

"V sobotu ale hrát neměl. Na rozdíl od extraligy je ve druhé nejvyšší soutěži možný další přesun až po měsíci," řekl ředitel první ligy Stanislav Šampalík.

"Plním povinnosti tam, kde mě klub pošle. Ale o problému s utkáním v Opavě vím jen z novin. Je to čistě záležitost oddílů, hráči před výměnou dresu nepodepisují žádné smlouvy. Možná by měli...," řekl včera Ambruz.

Opava a Vsetín si letos čile vyměňují hráče, většinou na takzvaný střídavý start. Příchod Ambruze na hostování byl výjimkou.

Už zavedená opavská dvojice útočníků Sochorek, Šebesta by měla nastoupit ve žlutozeleném dresu Vsetína i dnes. "S Davidem Mikšanem jsme se už rozloučili. Extraliga byla pro něj příliš náročná," poznamenal ředitel Oldřich Štefl.

A další pohyb hráčů z extraligy do ligy? "Omezíme jej," prohlásil Štefl. Ve středu přesto vypomáhali Opavě v Třebíči obránci Frolo, Vyrůbalík a útočník Marek Dubec.Najdete na iDNES.czmobilní verze