Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Američané vyhořeli, ale kouč je nezatracuje

28 2003
Helsinky - Nejhůř v novodobé historii světových šampionátů skončí hokejisté Spojených států. Na turnaji ve Finsku mohou být nejlíp třináctí, což je o jedno místo horší výsledek než před pěti lety ve Švýcarsku. Místo na zápasy s elitními mužstvy se teď chystají na boj o udržení. Nic na tom nezmění ani jejich poslední vystoupení v základní skupině s Rusy, z bojů o medaile je vyřadily šokující porážky s Dánskem a Švýcarskem. Výběr USA podlehl Dánům a nestačil ani na Švýcary

Ve skupině o udržení se utkají poslední týmy čtyř základních skupin. První dvojice zůstane mezi elitou i pro šampionát 2004 v České republice, zbývající dva spadnou do první divize. "Teď přichází opravdový test našich schopností. Musíme hlavně zůstat soustředění a pozitivně naladění," uvědomil si trenér reprezentace USA Lou Vairo.

Na šampionát do Finska přivezl dvanáct hráčů z NHL, ale ve výběru není jediný stříbrný medailista z loňských olympijských her v Salt Lake City. S výkony hráčů, kteří nemají příliš mezinárodních zkušeností a před mistrovstvím spolu absolvovali jen několik tréninků, je však Vairo spokojen.

"Nemáme tak širokou základnu jako například Kanada. Ale mí svěřenci hrají na hranici svých schopností a třeba brankář Ryan Miller byl v zápase se Švýcarskem vynikající," řekl kouč.

Hokejová reprezentace Spojených států amerických naposledy hrála ve skupině o udržení před pěti lety na šampionátu ve Švýcarsku. Posledním velkým úspěchem Američanů na mistrovství světa je bronzová medaile z roku 1996 ve Vídni.

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze