Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Anaheim jednal rychle, pochvaluje si Prospal

18 2003
Hluboká, Praha - Od Atlantského oceánu k Pacifiku se stěhuje hokejista Václav Prospal, ze slunné Floridy do stejně horké Kalifornie. Poprvé v kariéře v NHL míří do klubu Západní konference „Těším se. Bude to zase něco nového,“ říká osmadvacetiletý útočník.Dále čtěte: Prospal se dohodl s Anaheimem

Ulevilo se vám, že už znovu máte smlouvu?
Po této sezoně jsem si s tím hlavu nelámal. I přesto, že trh s volnými hráči letos nefunguje jako doposud.

Zájem o vás měly i další týmy, hodně se psalo o Atlantě.
Možností bylo víc. Pro Anaheim rozhodlo i to, že jednali hodně rychle, pořád volali, snažili se.

Bude vám něco chybět ze života na Floridě?
Prožili jsem tam s rodinou dva krásné roky, dařilo se mi tam víc než dost. Měli jsme dobré vztahy se sousedy. Věříme, že v Kalifornii zase narazíme na vynikající lidi.

Tampa však neudělala moc pro to, aby si vás udržela.
Můžu být trochu zklamaný, ale jednání manažera takhle vyznělo. Ale o trenérech a organizaci jako celku nemůžu říct ani půl špatného slova. Měli jsme vynikající sezonu, dostal jsem se do laufu. Tampa mi dala druhou šanci, když se mi před dvěma lety nepovedla sezona. Ale manažer mohl udělat rozhodně víc, aby si mě tam udržel.

A asi by vás přemluvil...
Byl jsem ochotný přistoupit na horší podmínky, než jaké mám v Anaheimu. Ale měl jsem určitou představu. Kdyby se ty podmínky daly přibližně srovnat, tak by to bylo těžké zvažování.

S vaším budoucím spoluhráčem Petrem Sýkorou se znáte dobře, že?
Hrávali jsme spolu v juniorských reprezentacích. Už jsme spolu mluvili. Třeba budeme mít štěstí a zahrajeme si spolu v útoku.

Nerad o sobě slyšíte, že jste boháč. Co pro vás smlouva s královským platem znamená?
Určitě je to ocenění dřiny. Ale nejsem první ani poslední hráč, který dostane dobře zaplaceno. Úspěchy v jakémkoli odvětví s sebou přinášejí ohodnocení.

Zlákalo vás do Anaheimu i to, že hrál finále Stanley Cupu?
Tým hrál skvěle. Výborně jim zachytal gólman, měli i štěstí. Ale určitě jsem si neřekl: Hráli finále Stanley Cupu, tam půjdu.

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze