Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Anaheim se těší na Prospala

18 2003
Anaheim - Finalista Stanleyova poháru myslí před novou sezonou hodně vysoko a jeden z jeho hlavních trumfů má jméno Václav Prospal. Mohl by hrát v útoku s Fjodorovem a Sýkorou. Českého hokejového univerzála provázejí z Tampy do Anaheimu velká očekávání. Splní je?

Zatímco okolo ruského esa Sergerje Fjodorova se rojí novináři a fanoušci se žádostí o autogram, český útočník Václav Prospal chodí z tréninků bez větší pozornosti.

"To mi ale ani trošku nevadí," svěřuje se regionálnímu deníku Orange County Register. "Naopak, je pro mě jednodušší, když stojím mimo pozornost médií. O popularitu jsem nikdy moc nestál," tvrdí skormný Jihočech.

V novém mužstvu si cení především jeho univerzálnosti. Prospal válí na křídle, neztratí se ani na postu centra. "A může hrát v hlídací formaci nebo v nejlepších dvou lajnách," říká o něm Bryan Murray, manažer Anaheimu. "Jeho bruslení sice nevypadá nijak elegantně, ale je hbitý a umí podržet puk a nejít volného spoluhráče."

Tvůrčí schopnosti světového šampiona z roku 2000 by mohly prospět elitní řadě Anaheimu vedené Fjodorovem, na druhém křídle by se proháněl Petr Sýkora. Nebo by český univerzál mohl pozvednout ofenzivní sílu další řady se zkušeným Steve Rucchinem nebo Robem Niedermayerem.

"Je jedním z nejlepších nahrávačů v NHL," chválí českého kolegu o rok a půl mladší Petr Sýkora, který se s Prospalem zná z juniorské reprezentace. "Má parádní přehled, dře a je dobrý v defenzivě."

"Myslím, že do našeho herního systému přesně zapadne," tvrdí Sýkora ve zmiňovaném deníku. "Se svým způsobem hry si nemusí si na nic nového zvykat, prostě do toho skočí a je to. Pro náš tým je skvělou posilou."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze