Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Honejsek: KHL se mi nelíbí, finský hokej by mi mohl vyhovovat

Antonín Honejsek s Masarykovým pohárem na balkóně zlínské radnice. | foto: Radek Štěrba, MF DNES

5 2014
Antonín Honejsek se podruhé vydává do zahraničí. Po juniorské epizodě v kanadské WHL zkusí zlínský hokejový mistr prorazit ve finském Espoo Blues.

Kontinentální liga má punc nejbohatší hokejové soutěže po zámořské NHL, Antonín Honejsek však lákadlu ruských petrodolarů odolal. Jeden ze strůjců letošního zlínského titulu dal klubům z KHL košem a na rok se upsal finskému Espoo Blues.

"Ruská soutěž se mi nelíbí svým projevem. Je v ní dost top týmů, ale také dost, co nejsou na vysoké úrovni a klidně by se jim vyrovnaly extraligové celky," míní 23letý šikula.

Ovlivnila vaše rozhodování i situace na Ukrajině?
Také jsem to zohlednil, ale i kdyby nebyla Ukrajina, stejně bych si vybral Espoo. Mělo největší zájem a finský hokej by mi mohl sedět.

Jako rychlému bruslaři jistě.
Nejpomalejší asi nebudu. (úsměv) Co jsem se bavil s generálním manažerem Blues, tak mi říkal, že finská liga je založená všeobecně na dobrém bruslení, hraje se tam přímočarý hokej. Jsou tam široká kluziště, což si ještě pamatuji z dob, kdy jsem tam jezdil na turnaje s mládežnickými výběry.

Co víte o svém novém působišti?
Je to druhé největší město Finska. Klub hraje v hezké hale, fanoušci mají rádi hokej stejně jako tady. Hodně omladili tým, na což jsem zvyklý ze Zlína.

Znáte některého z budoucích spoluhráčů?
Neměl jsem zatím šanci. Snad jedině nějakého Kimiho Räikkönena (místní rodák a pilot formule 1). Prý jezdí jedničky.

Ve Finsku působil i trenér Vlach. Ptal jste se ho, jak to tam chodí?
Bavil jsem se o tom s Patrikem Hučkem (zlínský masér), který tam také hrál. Měl spíše vtipnější komentáře.

Jaké?
Nic o hokeji, ale na věci okolo. Hodně toho padlo o prohibici ve Skandinávii. Přemýšlel jsem, že bych se o Espoo pobavil s Jirkou Vykoukalem, který tam hrál. Trénuje u nás v Prostějově, a až se dostanu domů, rád bych se s ním setkal.

Máte za sebou oslavy mistrovského titulu. Jaké byly?
Užil jsem si je. Ale mrzí mě, že pro fanoušky nebyly takové, jak si zasloužili. Měly se odehrát hned po finále, byly by emotivnější.

Jak budete vzpomínat na Zlín?
Se super pocity. Strašně moc mi pomohl. Rád bych poděkoval klubu, trenérům, spoluhráčům a hlavně Čájovi.

Nic lepšího než hrát s Čajánkem v jedné řadě vás asi potkal nemohlo, že?
Dal mi toho nejvíce, po hokejové i osobní stránce. Za ty tři roky jsem se strašně změnil. Získal jsem zkušenosti. Nevěděl jsem, jak pořádně trénovat, chovat se na ledě i mimo něj.

Co vám řekl na přestup?
Pogratuloval mi. Říkal, že je pyšný, že jsem se dokázal dostat ven.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze