Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Antoš viní ze sestupu Ústí Šaffera

Milan Antoš | foto: Karel KopáčMF DNES

27 2008
Před rokem drsně skončil v hokejovém Ústí, které přitom jako kapitán dotlačil do extraligy. Teď se útočník Milan Antoš po ledě klouže už jen pro zábavu v nedalekém saském Chemnitzu. "Jezdím tam jen na zápasy," vyprávěl v Litvínově, kde spolukomentoval televizní utkání s Plzní.

Loňskou sezonu jste po vyhazovu v Ústí dokončil v prvoligovém Mostě. Proč jste tam nepokračoval?
Zaprvé: my se ani nedohadovali, zda zůstanu. Zadruhé: v Mostě se nezachovali úplně férově, přestože jsme je s Míkou a Sáblíkem zachránili. Myslím si, že jsme na tom měli asi největší podíl.

Co nebylo ze strany už bývalého vedení mosteckého klubu fér?
Slib, který dali. Týkal se peněz. Před celou kabinou se něco slíbilo, pak se to zrušilo, potom se o tom začalo pochybovat. To není fér jednání. Pro mě je to velké zklamání.

Ústí sledujete i po jeho sestupu?
Určitě. Já jsem s kluky v kontaktu, občas si zavoláme. Přece jen jsem měl k Ústí vztah, klub jsem pomohl dostat do extraligy. Že sestoupil, to jde mimo mě. Na tom nenesu žádnou odpovědnost. Ale mrzí mě, že jsem tam nemohl být až do konce. V Ústí mám stále kamarády.

Můžou se Lvi do extraligy vrátit?
Myslím, že Mladá Boleslav posílená o Vrbatu bude hodně silný soupeř. Ale šance je vždycky. Loni se taky říkalo, že Boleslav přes Ústí nemůže přejít, a přece se to stalo. Neříkám, že jsou v tuhle chvíli šance vyrovnané, ale naděje existuje.

Loni v prosinci vás David Šaffer, bývalý šéf Ústí, propustil. Prý jste rozdělil kabinu. Lvi pak spadli. Proč?
Sestoupilo se kvůli Davidu Šafferovi, který situaci neunesl. Kdo u hokeje byl, dneska už to ví. Jeho jednání, co se tam dělo po postupu z první ligy... On prostě neunesl slávu. Ústí spadlo hlavně kvůli němu.

Vyříkali jste si se Šafferem váš nečekaný vyhazov?
Ne. Já jsem řekl, že pro mě to skončilo. Já se k tomu vracet nebudu. Můžeme si zavolat, můžeme se pozdravit. Ale hlavně by se mi měl omluvit. Ani to neudělal.

Proč jste skončil s hokejem na profesionální úrovni?
Nabídky, které jsem měl po sezoně, nebyly konkrétní. Žádná mě nezaujala. Už jsem řekl dost a utnul to úplně. Hraju jen pro zábavu.

Jak to za Wild Boys Chemnitz jde?
Góly a body nepočítám, to jsem už přestal. Chemnitz postoupil z nějaké regionální soutěže, která snad ani není pod německým svazem, do oficiálně nejnižší soutěže. Teď jsme druzí v tabulce. Jsme tam tři Češi, já, útočník Petr Hrbek a obránce Martin Maškarinec. Jedeme se do Německa společně vyprdět, abychom nepřibrali a naučili se řeč.

A chodí na vás diváci?
Právě z nich jsem ze všeho nejvíc překvapený. Hrajeme na otevřených stadionech, a i když prší, přijde klidně pět set diváků. To je perfektní.

Co vás teď živí?
Už dlouho podnikám v obalech.

A jak vás baví komentovat hokej?
Je to zajímavé. Hrozně rád jsem komentoval Slavii, myslím, že Liga mistrů se povedla. Na to, že šlo o první ročník, se hrál výborný hokej. Některé zápasy byly fantastické.

Jaký je pohled na hokej z novinářského místa?
Jiný než z ledu. V rychlosti se vyjádřit k situaci, která trvá pouze vteřinu nebo dvě, je hodně složité. Snažím se to naučit. Chci přinést divákovi něco jiného, než vidí na obrazovce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze