Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Antoš zvažuje konec. Nemá rád pletichy

Milan Antoš | foto: Karel KopáčMF DNES

28 2008
Most - Hrdina, pak vyvrhel. Slavný postup s Ústím do hokejové extraligy, pak vyhazov. Kapitán Lvů, pak lazar s přeřízlým ukazováčkem. Bouřlivých 12 měsíců prožil hokejový matador Milan Antoš. „A to měl loni ještě brácha nehodu.“ Sladká tečka na konec - Most postrčil k prvoligové záchraně. Ve středu sezonu zakončil utkáním v Šumperku. Možná posledním v kariéře!

Skutečně?
Abych vám řekl pravdu, byl jsem přesvědčený, že to bude můj poslední zápas. Ale nakonec si to rozmyslím do konce dubna, nebudu na to tlačit. Počkám, odpočinu si, oklepu se z téhle sezony. A pak uvidím, jestli to ještě vybalím nebo ne.

Co vás zviklalo, že jste si vzal ještě čas na rozmyšlenou?
Nejdřív jsem se dobral k tomu, že už to nemá význam. Neustálé pletichy a to kolem nemám moc rád. Ale zahrál jsem si v Mostě a nebylo to tak špatný, proto jsem začal přemýšlet, že bych jednu sezonu možná ještě odehrál. To mě napadlo teď, v poslední době. Do konce dubna se ale držím toho, že je konec kariéry.

Jaké to bylo, chystat se a hrát případný poslední zápas kariéry?
Sezona stejně skončila, nová začíná až někdy od května. Hlavu si s tím nijak nelámu. Chystám se tak, že jsem skončil. Hledám, co by mě v životě dál zajímalo.

. Antoš

Jak to bylo s mým prstem? To vám klidně řeknu. Bylo to v Krkonoších, kde mám dům, chatu. Dělal jsem dřevo a motorová pila zajela do ukazováčku. Nešťastná náhoda.

Něco kolem hokeje?
Zatím ne, spíš mimo. Je těžké se rozhodovat. V hokeji jsem byl třicet let. Teď nevím, jak to bude vypadat dál, co mě bude bavit.

V prosinci jste dostal padáka v Ústí, prý jste způsobil rozkol v kabině. Sezonu jste dohrával v Mostě. Jak hodnotíte vaši misi?
Považuju ji za povedenou. Myslím, že jsem pomohl, co to šlo. Doufám, že to všichni i tak cítí. Zachránili jsme se dvě kola před koncem. Kdyby Most neměl tak špatný začátek, byl by v klidu už dávno. Body chyběly. Já jsem spokojený, zahrál jsem si s výbornejma klukama.

Jak nezvyklé pro vás bylo hrát na chvostu první ligy?
Já vždy tvrdím: každá zkušenost je dobrá. Spoustu lidí by řekla, že to je hrozný, já ne. Prošel jsem vším, špičkou i spodkem extraligy, baráží, špičkou první ligy a teď i bojem o sestup. Vidíte, jak k tomu přistupují hráči a management. Můžete si utvořit obrázek, jak se dělá hokej v České republice. Vůbec nejsem zklamaný, že jsem to poznal. Je to něco jiného než extraliga, ale pořád jen hokej. Musíte prostě hrát a jako útočník dávat góly. Všude se ukáže, kdo hokej umí a kdo ne.

Ve skupině o záchranu jste měl průměr víc než bod na zápas. Sdrátovaný prst tedy držel?
Ano, držel. Ze začátku jsem měl hodně problémy, nemohl jsem střílet golfem, bekhendem. Pan Peroutka (manažer a trenér Mostu) mě ale přemluvil, ať jdu hrát hned. Ze začátku nic moc, teď už to jde. Prst ještě musím trošku bandážovat izolací. Pan Peroutka se směje, že mi dopomohl k regeneraci.

V listopadu jste si prst na ruce skoro uřízl. Objevily se spekulace, co se stalo. Řeknete to teď?
Jasně. Bylo to v Krkonoších, kde mám dům, chatu. Dělal jsem dřevo a motorová pila zajela do ukazováčku. Nešťastná náhoda.

. Antoš

Pořád jsem hráč Slavie, v Ústí jsem byl jen na hostování. Platilo za mě nějaký peníze. Tak v ceně betonů gólmana nebo možná lapačky.

Most vás chce přemlouvat, abyste pokračoval v jeho dresu.
Pan Peroutka říkal, že za mnou každopádně v dubnu přijede a budeme si povídat. Nechávám to otevřený. Není to tak, že bych čekal na extra nabídku. Musím se oklepat. Sezona byla těžká. Brácha měl loni nehodu, na podzim mě vyhodili z Ústí po nevysvětlitelných věcech. Skutečně si musím vyčistit hlavu, dva měsíce dělat něco jinýho. A když se mi bude stýskat, budu hrát dál. Ale věk nezastavíte, je mi 38.

Jste stále hráčem Ústeckých Lvů?
Já jsem hráč Slavie, v Ústí jsem byl jen na hostování. Platilo za mě nějaký peníze. Tak v ceně betonů gólmana nebo možná lapačky.

Jste ještě s Ústím ve sporu?
Nemám s ním špatný vztahy. Je to pět dní zpátky, co jsem mluvil s manažerem Šafferem. Jedna štace, ta ústecká, skončila úspěšně, splnil jsem, co jsem řekl. To platí i v Mostě. Neudělal jsem nic špatnýho.

Návrat do Ústí si umíte představit?
Nedělalo by to dobrotu, už je to pryč. Pokud by mě oslovili, dveře jsem nezabouchl. Držím se ovšem toho, že nemá cenu se vracet.

Zachrání Lvi v baráži extraligu?
Věřím, že jo. Viděl jsem zápasy Boleslavi a Chomutova. Ústí má daleko lepší tým.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze