Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aplaus při oslavách patřil hlavně Jágrovi, Strakovi a Růžičkovi

Rozesmáté legendy českého hokeje: Vladimír Růžička (vlevo) a Jaromír Jágr. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

5 2008
Celý stadion povstal a bouřil. Byl konec přátelského zápasu se Slovenskem, ve kterém čeští hokejisté v exhibičním tempu zvítězili 7:0, a diváci aplaudovali především Martinu Strakovi, jenž podle všeho odehrál poslední zápas v reprezentaci.

Od začátku utkání však taková atmosféra v hale nepanovala, diváci se do tempa dostávali postupně.

Rozehřívat je pomáhaly rychlé góly a také šoty na obří kostce. Objevovaly se na ní legendy českého hokeje. Postupně, podle časové osy, takže fanoušci začali reagovat až u generace, kterou pamatují.

První velkou odezvu měl Vladimír Růžička. "Bylo to příjemné. Super zážitek od začátku do konce," pochvaloval si současný reprezentační kouč.

Přízeň publika mu očividně udělala radost. V tu chvíli totiž s širokým úsměvem prohodil na střídačce pár slov s asistentem Weissmannem a pak rozverně zamával tribunám.

Česko - Slovensko, trenér Růžička zdraví diváky

Největší reakce sklízel pochopitelně Jaromír Jágr. Pokaždé, když se dostal do šance, fanoušci zpozorněli. Zatleskali mu i za každou střelu či povedenou akci.

"Akce? To měly být kličky. Moc mi ale nešly, protože je už nedělám. Dávno jsem je totiž vyřadil ze svého repertoáru," smál se hvězdný útočník. Pak však pokračoval ve vážném tónu. "Jsem rád, protože jsem na fanoušcích závislý. Bez nich by hokej neměl cenu," vykládal.

Nadšený byl i Straka, jemuž v závěru patřil skandovaný potlesk. "Bylo to moc hezké, hodně si toho vážím," řekl. "Diváci byli fantastičtí, lepší konec jsem si nemohl přát."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze