Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aravirta určil širší kádr Finů pro olympiádu

31 2001
H e l s i n k y - Jména jedenačtyřiceti hráčů, z nichž do 15. prosince letošního roku sestaví konečnou podobu třiadvacetičlenného kádru pro olympijský turnaj v Salt Lake City, oznámil v Helsinkách trenér finské hokejové reprezentace Hannu Aravirta. Ve výběru úřadujících vicemistrů světa je pět brankářů, čtrnáct obránců a 22 útočníků, kteří se 3. a 4. srpna zúčastní v hlavním městě Finska přípravného kempu.Zde se podívejte na nominace všech hokejových velmocí

"Olympijské hry v Salt Lake City budou obtížnější, protože Spojené státy budou doma a také Kanaďané touží po odvetě za Nagano," prohlásil Aravirta a dodal, že před prosincovým termínem nahlášení soupisky plánuje několik inspekčních cest do zámoří, aby vytipované hráče viděl v NHL přímo v akci.

Ze širšího výběru finského kouče působí v nejslavnější soutěži světa 27 hokejistů. Dalších devět hraje finskou ligu a zbývající pětice si vydělává ve Švédsku a Švýcarsku. Mezi vyvolenými je pochopitelně i základní osmička Niinimaa, Numminen, Timonen, Kapanen, Koivu, Lehtinen, Selänne a Ylönen, kterou finský svaz podle dohody oznámil již v průběhu března.

Finové získali před třemi lety na zimní olympiádě v Naganu bronzové medaile.


Zde se podívejte na nominace všech hokejových velmocí

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze