Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Arbitráž přiřkla Demitrovi šest a půl milionu

5 2003
St. Louis - Jen John LeClair, americký bourač a střelec Philadelphie, vysoudil u arbitráže vyšší plat než Pavol Demitra. Centr St. Louis by si podle rozhodnutí nezávislého soudce měl v příštím roce vydělat 6,5 milionu dolarů. Ze slovenských hokejistů má vyšší plat už jen Žigmund Pálffy, který v Los Angeles pobírá o půl milionu víc. Přesto s výsledkem arbitráže může být vedení klubu Blues spokojeno víc, než jeho elitní útočník.

Představy Demitry a jeho agenta byly zhruba o dva miliony dolarů vyšší, čímž by se Demitra stal vůbec nejlépe placeným hokejistou, jemuž určila gáži arbitráž.

Slovenský střelec byl totiž v uplynulé sezoně nejproduktivnějším mužem St. Louis, skončil šestý v bodování celé NHL. Výš než Pálffy, Fjodorov nebo Jágr, který je spolu s Forsbergem nejlépe placeným hokejistou světa. A nasbíral o 27 bodů víc, než útočník Doug Weight, který v St. Louis pobírá roční plat 8,5 milionu dolarů.

S výsledkem arbitráže může být spokojeno spíš vedení klubu. Sám manažer Larry Pleau navrhoval slovenskému reprezentantovi plat okolo šesti milonů dolarů, určená částka se jeho představám blíží rozhodně víc, než těm Demitrovým. Přesto se zatím nerozhodl, jestli s hokejistou podepíše roční smlouvu. Pokud by to neudělal, stal by se Demitra volným hráčem.

"Pavol je skvělý hokejista, ale výplatní pásku si musíme hlídat," prohlásil Pleau v deníku Post Dispatch. Výdaje na platy hráčů se v St. Louis pohybují těsně pod 60 miliony dolarů, v minulé sezoně je snižovalo zranění obránce Prongera, který byl vyplácen z pojišťovny.

Dosud Demitra pobíral necelé čtyři miliony dolarů za rok. Pokud by jej St. Louis nechtělo, rázem by hráčské výdaje klesly a vedení by mělo volné ruce v hledání levnějších centrů. Na trhu je Nieuwendyk a někteří další útočníci. Demitra však hraje poslední dobou v životní formě, i v plejádě slovenských hvězd na mistrovství světa zářil nejintenzivněji.

"Musíme si promluvit s majiteli, ještě je čas na rozmyšlenou," říká Pleau, který má na rozhodnutí tři dny. Hokejová veřejnost v zámoří ale čeká, že si velkou slovenskou rybu uplavat nenechá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze