Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Arbitráž zvýšila Holíkovi a Šatanovi plat

9 2001
Toronto - Nárůst ročního platu o 800 tisíc dolarů zaručuje českému hokejovému útočníkovi Robertu Holíkovi z New Jersey výsledkem arbitrážního řízení. Soudce v Torontou vynesl včera verdikt, podle něhož si dvojnásobný vítěz Stanley Cupu přijde v následující sezoně na 3,5 milionu dolarů. Polepší si rovněž slovenský útočník Miroslav Šatan v Buffalu, jemuž nový dvouletý kontrakt garantuje celkový příjem 6,8 milionu.

Holíkovi tedy vyprší smlouva v červnu a pak se stane volným hráčem, který bude moci odejít do libovolného klubu. Do té doby bude jednou z nejlépe placených hvězd týmu, který je pověstný šetřením na platech hráčů.

Ještě větší obnos určila arbitráž útočníku Billu Guerinovi z Bostonu, jenž v minulé sezoně zaznamenal 40 gólů a 45 přihrávek. Vydělá si v následujícím roce 5,1 milionu dolarů, což je pro něj přijatelný kompromis. Sám žádal 6 milionů, zatímco klub nabízel polovinu.

Guerinův plat je druhým největším, jaký vznikl na základě rozhodnutí arbitrážního soudce v Torontu. Pouze před rokem si John LeClair z Philadelphie odnesl příslib platu 7 milionu dolarů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze