Haly pro hokejové mistrovství světa 2011

Orange Aréna - Stadion Ondreje Nepely v Bratislavě

Kapacita: 10 110 míst
Adresa: Odbojárov 9, Bratislava

Hlavní dějiště turnaje. Nejstarší hokejová hala na Slovensku prošla rozsáhlou rekonstrukcí právě kvůli šampionátu. Začalo se v roce 2009 a přes problémy s financováním se celá akce nakonec povedla do zdárného konce. K hale patří i tréninkové plochy a podzemní parkoviště. Kapacita se zvýšila na 10 110 míst.

Jak na stadion? Autem: Po dálnici od Brna přímo až do Bratislavy, po Pražské ulici až na křižovatku s Šancovou, kde odbočíte doleva a zhruba po kilometru dojedete ke stadionu. MHD v Bratislavě: z autobusového i vlakového nádraží jezdí ke stadionu autobusy 74 a 61 a také trolejbus 205. Dvě hodiny před zápasem a po zápase můžete použít vstupenku na utkání jako jízdenku. Během mistrovství bude fungovat kyvadlová doprava linek H1 až H5. Zastávka se jmenuje "Zimný štadión".

Stadion Ondreje Nepely, Bratislava

Steel Aréna v Košicích - Zimní stadion L. Trojáka

Kapacita: 8 378 míst
Adresa: Nerudova 12, Košice

Hala byla zrekonstruovaná v roce 2006, má kapacitu 8 378 míst a nese jméno po košickém hokejistovi Ladislavu Trojákovi, jenž se stal prvním slovenským mistrem světa v československé reprezentaci. K aréně patří i tréninková hala, která se postavila speciální pro MS 2011. Stadion se nachází v centru města, zhruba 7 až 10 minut chůze od pěší zóny.

Jak na stadion? Autem: Z Česka po dálnici na Brno a později Zlín, na Slovensku pak směr Žilina, Prešov a potom už Košice. Před městem na první křižovatce se držte rovně - směr centrum, za mostem přes řeku Hornád odbočte vpravo. A dál už jen rovně - přes tři světelné křižovatky. Na čtvrté doleva a jste na místě. MHD v Košicích: Z nádraží - vlakového i autobusového - vás ke stadionu doveze tramvajová linka 6 nebo spoj R1. Cílová stanice se znovu jmenuje "Zimný štadión".

Steel Arena, Košice
                                                                                                                                       Zdroj: Jan Groh

Kde získat vstupenky

Výhradním distributorem vstupenek je ticketportal.sk. Vstupenky si můžete koupit přes oficiální internetové stránky MS http://2011.iihfworlds.com, případně v prodeji ticketportal.sk (respektive ve vybraných českých městech ticketportal.cz).

Česká cesta mistrovstvím

Zápas o bronz
15. května Česko vs. Rusko 7:4
Semifinále
13. května Česko vs. Švédsko 2:5
Čtvrtfinále
11. května  Česko vs. USA 4:0
Osmifinálová skupina
9. května Česko vs. Německo 5:2
8. května Česko vs. Rusko 3:2
6. května Česko vs. Slovensko 3:2
Základní skupina
4. května Česko vs. Finsko 2:1
2. května Česko vs. Dánsko 6:0
30. dubna Česko vs. Lotyšsko 4:2