Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Asociace žádá pro Moravu doživotí

24 2001
P r a h a - Doživotní zákaz činnosti v republikových soutěžích požadují zástupci Asociace hráčů ledního hokeje (AHLH) pro jihlavského obránce Mariána Moravu, který ve čtvrtečním utkání prvního kola play off fauloval útočníka Tomáše Zelenku z Třebíče. Ten byl po naražení na mantinel s podezřením na poškození míchy odvezen do brněnské nemocnice, kde byl operován. Podle dostupných informací už není jeho život ohrožen, hovořil už s rodiči, ale od pasu dolů ochrnul.Zelenka je v kritickém stavu - čtěte zdeZápas Jihlava - Třebíč byl kontumován - čtěte zdeJe správné, že Třebíč odmítla nastoupit k odvetě? - vyjádřete se v chatu

"V pátek večer mi jako první volal Dušan Salfický a poté jsme se postupně spojili se všemi zástupci klubů, abychom se domluvili, jak budeme postupovat. Jako první krok jsme se rozhodli vydat prohlášení," uvedl Marek Herman, výkonný ředitel AHLH, která požaduje nejtvrdší možný trest. "Žádáme, aby byla vytvořena speciální komise, která by se tímto faulem zabývala a ve které budeme mít svého zástupce."

Podle předpisů Českého svazu ledního hokeje bude faul, za nějž byl Morava vyloučen na pět minut a do konce zápasu a byl mu odebrán registrační průkaz, posuzovat ve středu disciplinární komise. To však zástupci AHLH nepovažují za dostatečné.

"Nechceme, aby se vše bralo standardně," řekl Herman. Extraligoví hráči také podle jeho slov nesouhlasí s tvrzením některých hokejových odborníků, že šlo o běžný faul.

"Na zasedání disciplinárky budou pozváni i zástupci hráčské asociace," připustil generální sekretář svazu Jindřich Micka. "Při jednání všichni členové komise zhlédnou videozáznam z utkání, aby mohli zákrok objektivně posoudit," dodal. Z jednání by podle Micky měl vyplynout závěr pro rozhodčí, aby začali přísněji posuzovat fauly zezadu.

Třebíčský útočník Tomáš Zelenka leží u mantinelu poté, co jej fauloval jihlavský Marian Morava.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze