Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Atlanta si vybere při draftu jako první

11 2001
N e w Y o r k - Klub Atlanta Thrashers získal v losování právo prvního výběru v letošním vstupním draftu zámořské Národní hokejové ligy, k němuž dojde 23. června v Sunrise na Floridě. Na základě výsledků v základní části této sezony by si Thrashers měli vybírat až jako třetí v pořadí, protože přednost mají kluby s horší bilancí, což v tomto případě byly Tampa a New York Islanders, nakonec třetí a druhý tým s právem výběru. Vedení NHL však tradičně nechává o pořadí rozhodnout los.

Podle složitého matematického klíče dosahovala pravděpodobnost, že by v losování právo prvního výběru připadlo například Islanders, kteří tuto sezonu zakončili nejhůře ze všech, 25 procent. U Atlanty činilo procento pravděpodobnosti 14,2.

Dalšími kluby zařazenými do osudí byly Florida, Anaheim, Minnesota, Montreal, Columbus, Chicago, New York Rangers, Calgary, Nashville, Boston a Phoenix.

Největší zájem v letošním vstupním draftu, v němž si kluby vybírají z juniorských hráčů, bude podle zámořského tisku o útočníky Jasona Spezzu z Windsoru a Ilju Kovalčuka ze Spartaku Moskva.

Pořadí výběru v prvním kole vstupního draftu
1. Atlanta
2. New York Islanders
3. Tampa Bay
4. Florida,
5. Anaheim
6. Minnesota
7. Montreal
8. Columbus
9. Chicago,
10. New York Rangers
11. Calgary
12. Nashville
13. x-Boston
14. Phoenix

Pozn.: Označení x před Bostonem znamená, že klub přenechal přednostní právo výběru v draftu v rámci trejdu Edmontonu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze