Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Augusta: Budeme se prokousávat obranou

30 2001
N o r i m b e r k - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Další těžkou zkouškou musí projít hokejoví reprezentanti. V úterý je čeká na světovém šampionátu třetí soupeř Švýcarsko a všichni varují: pozor, budou hrát stejně jako Němci. Tedy úporná obrana a snaha obhájci titulu hru co nejvíce otrávit. "Čeká nás ten samý soupeř. Musíme se přes něj nějak prokousat," předvídá kouč Josef Augusta. "Snad jsme se od Němců trochu poučili a důkladně se připravíme," dodává útočník Radek Dvořák. Hráči odpoledne přes hodinu trénovali, pak se většina šla podívat na souboj Slovenska s Rakouskem.Zde se podívejte na profil Švýcarska

Takže co by mohlo tentokrát na protivníka platit? "Musíme hrát dobře obranu, to je základ. Nesmíme si myslet, že každého hned převálcujeme," nabádá Augusta. Hokejisté by se tedy neměli tak úpěnlivě vrhat na ofenzivu jako proti Němcům. Spíše trpělivě vyčkávat a počkat si na chyby Švýcarů. "No a nebo jim v úvodu šoupnout rychlé góly a hned se bude hrát lépe," dodává centr Petr Čajánek.

Nepříjemnou hrou Němců ani ztraceným bodem se národní tým nenechal příliš vykolejit. "Utkání pro nás skončilo posledním hvizdem, nebudeme se k tomu stále vracet," zdůrazňuje kouč Augusta. "Musíme prostě smířit s tím, že teď máme samé takové soupeře. Jsme sice favoriti, ale nemůžeme se jenom hrnout do útoku." V úterý dopoledne si znovu sezve hráče k videu, podrobně si proberou duel Švýcarů s Němci.

Úvodní sestava se měnit nebude, znovu mužstvo nastoupí se čtyřmi útoky. "Všichni jsou zdraví, nemám tedy důvod k žádným mimořádným krokům," říká Augusta. Do branky se opět postaví Milan Hnilička, jako třináctý útočník zůstane sedět Jaroslav Hlinka a sedmý obránce Martin Richter.

Pro český tým je to poslední zápas v základní skupině, minimálně do pátku budou mít hokejisté volno. O pořadí dalších zápasů rozhodnou až konečné výsledky skupiny.

Utkání začíná ve 20 hodin, on-line ho můžete sledovat na stránkách iDNES.

Pravděpodobné sestavy: Hnilička - Kubina, Špaček, Pilař, Nikolov, Kuba, Kaberle - Dvořák, Reichel, Ručinský - Výborný, Dopita, Tomajko - Moravec, Patera, Procházka - Ujčík, Čajánek, Vlasák

Autor:


Grafton Recruitment Praha
TEAMLEADER VE VÝROBĚ

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze