Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Augusta chválil, nikdo ho na turnaji nezklamal

11 2001
Stockholm - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hokejový kouč Josef Augusta byl po Švédských hrách spokojený. Hráče chválil, potěšila ho především koncovka. "Probudili se střelci, uhráli jsme krásná vítězství proti Finům a Švédům," povídal kouč po utkání s Ruskem. Kromě tohoto duelu ho potěšila i defenziva: "Ve třech zápasech jsme dostali pouze čtyři góly, obrana pracovala dobře." Teď ho ale čeká spousta práce, hlavou už se mu honí halda jmen pro olympijskou nominaci pro Salt Lake City.Další zajímavosti o olympijské nominaci

Co vám Švédské hry z hlediska olympiády napověděly?
Kluci, kteří jsou v širší nominaci, tady byli hlavními oporami. Odehráli dobré zápasy a ničím mě nepřekvapili. Už dlouho vím, co od nich můžu čekat. Vždyť už spolu pracujeme čtyři roky.

Pocítil jste na nich, že je vidina nominace vybičovala k lepším výkonům?
To ne, oni takhle hrají pořád. Samozřejmě to někteří uvnitř cítí, ale nehrálo to velkou roli. Při hře na podobné věci člověk nemyslí. 

Oproti turnaji ve Zlíně jste nominoval sedm nováčků. Jak to zvládli?
Jsem s nimi spokojený a dokázali, že jsme při jejich výběru udělali dobře. Pokud se jim bude dařit i nadále v lize, tak dostanou šanci na dalším podniku evropské série v Rusku.

Tah s dvěma gólmany bez reprezentačních zkušeností vám vyšel...
Byli výborní. Znovu se ukázalo, že u nás máme spoustu skvělých brankářů. A je z čeho vybírat. Ale opět to musí prokázat v lize a na dalších reprezentačních akcích.

Co vás nejvíce potěšilo?
Že se zlepšila koncovka. Probudili se noví střelci, uhráli jsme krásná vítězství nad Finskem a Švédskem. A kromě posledního zápasu s Ruskem také výborně pracovala obrana, ve třech zápasech jsme před tím dostali pouze čtyři góly.

Jste s něčím nespokojený?
Nikdo mi nezklamal, každý hrál na hranici svých možností. A to je nejdůležitější.

Budete při olympijské nominaci brát ještě ohled na prosincový turnaj v Moskvě?
Ano, bude to poslední příležitost pro hráče z Evropy. Tam se ještě mohou ukázat. 

A kolik jich asi tak může být?
Poměr mezi nimi a hráči z NHL oznámím až na začátku prosince, kdy se vrátím z inspekční cesty ze zámoří. Teď nechci spekulovat.

Při zmiňované cestě po NHL neuvidíte v akci pět hráčů, kteří jsou v šiřší olympijské nominaci. To znamená, že s nimi nepočítáte?
Takhle bych to neřekl. Prostě nešlo zorganizovat, abychom sledovali všechny hráče. Ale uvidíme ten zbytek, a to podle mě stačí. A stejně si musíme uvědomit, že do konečné třiadvacetičlenné nominace se všichni nevejdou...

A jak to vypadá se zraněným obránce Petrem Svobodou? Počítáte s ním ještě?
Také kvůli tomu do Ameriky jedu. Budu s Petrem mluvit a tam se rozhodneme.

Na olympiádu v Naganu nečekaně odjel i mladík Hejduk. Je v současné době mezi českými hokejisty nějaké podobné překvapení? Že by se mimo očekávání do Salt Lake City dostal?
O nikom takovém nevím. V současné době si myslím, že si vystačíme s hráči, kteřé jsou v širší nominaci. Ale konečná nominace je až 22. prosince.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze