Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Augusta: Lotyši nás příliš neprověřili

25 2004
Praha - Bývalý reprezentační kouč Josef Augusta vyjádřil po prvním zápase českých reprezentantů na světovém šampionátu spokojenost s vítězstvím i s výkony některých jednotlivců. Současně však připustil, že ve výkonu Lenerova týmu našel i řadu problémů, především při zakončení.

"Bylo to klasické zahajovací utkání, které jsme zvládli vcelku dobře, hlavně jeho první třetinu," konstatoval Augusta, který duel sledoval přímo v Sazka Areně.

"Pod dojmem třígólového vedení jsme ale v dalším průběhu hráli spíše na krásu a v koncovce nám pak chybělo více důrazu. Hlavně Strakův útok několikrát soupeře přečíslil, avšak místo střelby ještě přišla přihrávka na spoluhráče," všiml si.

Kouč Slavomír Lener si po utkání pochvaloval hru defenzivy v čele s brankářem Tomášem Vokounem, kteří soupeři dovolili skórovat jen jedenkrát.

"Tomáš (Vokoun) chytal opravdu výborně, protože Lotyši se od druhé části více osmělili a také měli pár šancí a dorážek. Nebyli ale zase tak silní, aby naši obranu výrazněji prověřili," shrnul trenér, který na mistrovství světa dovedl český tým ke třem zlatým medailím v řadě.

Vyzdvihl ještě výkon Davida Výborného. "Zejména v oslabení odvedl obrovský kus práce," pravil Augusta.

Ani další vyzyvatel Lenerova celku, kterým budou v pondělí hokejisté Kazachstánu, by neměl pro hostitele šampionátu znamenat vážnější překážku. "Bude to podobný soupeř jako v sobotu. Pro hru kazašského mužstva jsou rovněž charakteristické prvky ruské školy, tedy dobrý pohyb, měnění míst a možná ještě lepší bruslení, než předvedli Lotyši," přiblížil Augusta hru nováčka elitní skupiny.

"I tak bychom to ale měli znovu bez problémů zvládnout. Doufám, že nějaké šance si dokážou vytvořit i naše další útoky," popřál Augusta hokejistům.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze