Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Augusta: Mužstvo má velkou vnitřní sílu

2 2001
N o r i m b e r k - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jedna pohodová, jedna vydřená výhra a remíza. To je bilance hokejového týmu po základní skupině světového šampionátu. I když se mužstvo znovu střelecky hodně trápilo, zdolalo v posledním zápase Švýcarsko 3:1. "Tato výhra nám pomohla hlavně psychicky, zvedne nám sebevědomí," říká reprezentační kouč Josef Augusta. "Pokaždé jsme prohrávali a dokázali se z toho zvednout. Mužstvo prokázalo svoji tvář, to je hrozně důležité pro další vývoj." Teď mají reprezentanti minimálně do pátku volnu. Pokud Němci neporazí Bělorusko o pět gólů, vyhrají skupina a budou hrát až v sobotu.Zde si přečtěte: reakce českých hráčů a další zpravodajství ze zápasu

Mužstvo znovu nedávalo góly. Čím to je?
Hráči se snaží, v tomto ohledu jim nemám co vytknout. Ale už před tím jsem říkal, že prostě chybí pořádné bomby k tyči. A někdy přehnaná snaha nevede vždycky k úspěchu.

Remíza s Německem, těsná výhra Švýcarskem. Neřekne si hokejový fanoušek, že je to málo?
To si možná řekne, vždyť u nás si každý myslí, že by mohl dělat trenéra. Musíme si uvědomit, že nemáme vůbec lehkou pozici. Jsme dvojnásobní mistři světa, každý se na nás chce vytáhnout. Každý bod je pro ně úspěchem, ze všech sil se ho tedy snaží vydolovat.

V každém zápase jste prohrávali, ale vždycky to hráči otočili. Cítíte velkou odolnost týmu?
Zvlášť úterní zápas se Švýcarskem nám dodal další sebevědomí. Mužstvo má svoji vnitřní sílu, věří si. A to je hrozně důležité pro další průběh turnaje. Ukazuje to o morálních kvalitách mužstva.

Co se musí hlavně zlepšit?
Hráči se poučují z každého zápasu, zlepšují se. A to je pro mě velice pozitivní.

Nemusíte třeba zapracovat na přesilovkách? Ze třinácti početních výhod pouze jeden gól...
Ještě si musíme trochu počkat. Přesilovky, to je taková specifická záležitost. Al věřte, budou se zlepšovat.

V průběhu turnaje už jste dvakrát stáhl hru na tři útoky. Nemrzí některé hráče, že musí sedět?
Mužstvo v některých minutách potřebovalo nový impuls, tak jsem se pro tento krok rozhodl. Jinak bych to nedělal. Hrajeme jako tým, hráči si to uvědomují a tak to berou. I já se tím řídím, takové kroky jsou potřebné.

A v dalších utkáních znovu začnete se čtyřmi formacemi?
Ano. Nikdo není zraněný, nemám tedy důvod něco měnit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze