Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Augusta neví jen, kdo začne v brance

4 2001
Praha - S cílem napravit si na Švédských hokejových hrách reputaci po neúspěchu na turnaji ve Zlíně se v neděli vpodvečer sešla v pražské Paegas Areně hokejová reprezentace. Trenéři dostali ještě v průběhu tohoto týdne omluvenky dvou nominovaných hráčů. Další zranění už naštěstí hlášené nemají. Trenér Augusta je však přesvědčen, že absence několika zraněných hráčů nebude znát.

Naposledy nominovaní obránci Židlický s Marušákem jsou podle něj zkušení, platní hráči. A že byl Marek Židlický dříve kritizován za zbytečná vyloučení? "Myslím, že se poučí a určitě bude pro tým prospěšný a nahradí Jiřího Vykoukala. Ten bohužel kvůli zranění přichází o další reprezentační akci. Už na dvě mistrovství měl jistou nominaci a nakonec se nemohl zúčastnit."

Složení týmu však neovlivňují jen zranění. "Základní sestava se stále mění. Jako každý rok několik hráčů odešlo do NHL, teď se někteří naopak vrátili. Budujeme kostru týmu za pochodu. Uvidíme, jak se bude dařit," vysvětluje Josef Augusta. Naposledy se vrátil bek František Kučera. V reprezentaci si znovu zahraje ve dvojici s Michalem Sýkorou, který je zpět v extralize od začátku sezony.

Jak hokejisté nastoupí už trenér věděl. Jen otázka, který z gólmanů se objeví v úterním zápase, zůstává otevřena. "V prvních dvou utkáních se brankáři určitě vystřídají a dál se uvidí. Který z nich začne, rozhodneme po pondělním tréninku," prozradil trenér Augusta. Kapitánem týmu zůstává Petr Čajánek.

Sestava by měla být následující:

Obrana:

František Kučera - Michal Sýkora 
David Nosek - Miloslav Gureň
Marek Židlický - Angel Nikolov 
Jiří Marušák - Radek Philipp.

Útok:

Viktor Ujčík , Petr Čajánek, Tomáš Vlasák 
Vladimír Vůjtek, Jaroslav Hlinka, Martin Procházka 
Zdeněk Sedlák, Tomáš Kucharčík, Pavel Rosa 
Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Kamil Brabenec.

Jako třináctý útočník bude Daniel Branda.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze