Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Augusta si myslel, že rozhodnou penalty

7 2001
S t o c k h o l m - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) I když měli čeští hokejisté za sebou náročné cestování z Pardubic do Stockholmu a navíc hráli druhé utkání za sebou, kouč Josef Augusta odmítl omlouvat porážku s Finskem únavou. "To určitě ne. Vždyť třeba ve třetí jsme s nimi dokázali bruslit. Příčina porážky je jinde. Musíme se na naše vystoupení dívat reálně a přiznat si, že nám tady chybí pět obránců, kteří měli být původně nominováni. Někteří kluci toho ještě na mezinárodním poli tolik neodehráli a pořád se učí," připomněl trenér po polovině Švédských her.Zde si přečtěte ohlasy reprezentantů a zde zpravodajství z utkání

Po prohře s Finskem opět zdůraznil, že český hokej po zlatých úspěších minulých let přišel o řadu hráčů, kteří odešli do NHL a nyní jejich zkušenosti reprezentaci chybí. "Odliv z finského hokeje nebyl tak veliký. U nás dostává šanci další generace a proto občas přicházejí takové výsledky," upozornil.

Minutu před koncem si trenér Augusta rozhodně nepřipouštěl, že by jeho tým prohrál. "Říkal jsem si, že minutu to ještě udržíme. Přiznám se, že už jsem v té chvíli myslel na penalty," říká. Podle jeho názoru těžce tvořenému týmu zatím chybí větší sehranost. "Je vidět, že potřebujeme dva nebo tři zápasy, než se dokážeme přizpůsobit mezinárodnímu hokeji," posteskl si.

Ve čtvrtek český tým čeká trénink až odpoledne, na poradě se také budou rozebírat chyby z dvou prohraných zápasů. "Podíváme se na video a budeme se snažit, aby se podobné chyby neopakovaly."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze