Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Augusta už prozradí olympijskou nominaci

20 2001
Moskva - Rozhodnutí, kdo bude na zimních olympijských hrách obhajovat zlato v hokejovém turnaji, se blíží. Vyřkne ho trenér Josef Augusta v pátek před polednem středoevropského času. Zbývá osm hráčů, kteří doplní patnáct už určených. I v týmu, jenž bude v sobotu v utkání s Ruskem bojovat o prvenství v Baltika Cupu, je několik hokejistů, kteří se mohou dostat mezi vyvolené.

"Člověk na to sice sem tam vzpomene, ale že by na to myslel a počítal hodiny, kdy bude nominace oznámena, tak to zase ne," přiblížil svoje pocity necelý den před rozluštěním olympijské tajenky Čajánek, kapitán národního celku. "Jsme tady dobrá parta a na někoho to zkrátka vyjde, jiný bude mít smůlu. S tím se nedá nic dělat. Spát ale budu určitě normálně," nepřipouštěl si starosti.

Zlínský útočník chce hlavně turnaj v Moskvě odehrát tak, aby byl spokojen. "A abych si nemusel vyčítat, že jsem ten poslední turnaj před olympiádou pokazil. A zatím vyhráváme, takže spokojený jsem," dodal.

Formu má Vladimír Vůjtek, nejproduktivnější hráč finské ligy. Spolu s Paterou a Procházkou byli před čtyřmi lety na světovém šampionátu ve Finsku postrachem soupeřů. "Určitě by bylo pěkné dát se po letech zpátky dohromady, ale myšlenkou na olympiádu se vůbec nezatěžuji," řekl křídelní útočník Hämeenlinny. "Jsem rád, že jsem v reprezentaci a chci hlavně vyhrávat, mít z hokeje dobrý pocit. To ostatní je věcí trenérů. Co se stane, stane se," říká o nominaci.

"Dnes ráno jsem mluvil s Františkem Černíkem, zítra ještě projednám telefonicky poslední detaily s generálním manažerem Ivanem Hlinkou, asistentem Vláďou Růžičkou a šéfem svazu Karlem Gutem," prozradil trenér Josef Augusta , co bude předcházet konečnému rozhodnutí. Poté už mohou změny nastat jen v případě zranění některého z hráčů, to však musí ověřit oficiální lékař NHL.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze