Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fanoušci kynou hokejovému autobusu. Fakt nádhera, říká útočník Novotný

Autobus českých hokejistů | foto: Médea GroupiDNES.cz

10 2015
Část mistrovství světa prožívají hokejisté cestováním po Praze v autobuse. Ty chvíle jsou někdy k vzteku a jindy zase přinášejí radost.

Přejezdy mezi dvěma pražskými stadiony - O2 arenou ve Vysočanech a Tipsport Arenou v Holešovicích - nejsou pro hráče zrovna ideální.

Oběma směry jezdí částečně navlečení do výstroje. Není jim co závidět hlavně po trénincích, kdy se do autobusu soukají zpocení (jediného Jágra vozí sólo černé BMW).

„Ale stejně je tahle cesta lepší, protože už to máme za sebou,“ říká s úsměvem útočník Jiří Novotný a myslí dřinu na ledě, kterou ostrým křikem diriguje kouč Růžička.

Když Novotný zvážní, tak přiznává, že ho dojíždění nebaví: „Není to nic příjemného. Ztrácíme čas, den se protáhne. Druhá plocha v hlavní hale chybí.“

Nicméně výpravy pražskými ulicemi nemusejí znamenat jen zdržení a nepohodlí. Tým si při nich připomíná, stejně jako na minulých pražských mistrovstvích, jak mu přejí běžní fanoušci na chodnících.

„Jo jo, lidi koukají, mávají nám i z aut,“ říká Novotný. „V den zápasu čeká před hotelem spousta fanoušků. Fakt nádhera, dík!“

A aby zdržení nenakynulo, dostává mužstvo k cestě na utkání „protekční“ doprovod.

„Jezdí s námi policejní auta, máme přednost proti ostatní dopravě,“ líčí Novotný. „Takže si to můžeme svištět i na červenou. Super!“

Záběry autobusu s českými hokejisty před tréninkem:

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze