Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Axelsson po noci na záchytce skončil ve švédské reprezentaci

Dick Axelsson švédský dres zřejmě hned tak neoblékne... | foto: Roman VondroušČTK

13 2008
Naděje švédského hokeje Dick Axelsson musel opustil švédskou reprezentaci. Důvod? V noci před odletem na do Liberce na Česká pojišťovna Cup se dostal pod vlivem alkoholu do konfliktu s policií a byl nucen přespat na záchytce.

Hráč Djurgaardenu se nezúčastní zbytku přípravy na nadcházející mistrovství světa ani šampionátu v Kanadě.

"Bylo to ode mne velmi hloupé. Omlouvám se, na odchodu jsem se s vedením dohodl, aby celý případ nenarušoval přípravu týmu před šampionátem," uvedl k blíže nespecifikovanému incidentu Axelsson, kterého předloni draftoval ve druhém kole Detroit.

Dvacetiletý forvard odešel i přesto, že po incidentu se strážci zákona není podezřelý ze spáchání trestného činu. "Jeho chování není slučitelné s morálními požadavky na reprezentanta," uvedl pro deník Aftonbladet trenér Bengt-Ake Gustafsson.

"Takové incidenty jsou velmi smutné. Před přípravou nepotřebujeme v mužstvu negativní energii," dodal.

O ještě větší skandál se švédští hokejisté postarali před třemi lety při Švédských hrách, kde do zápasu s českým týmem nečekaně nenastoupili Andreas Lilja, Henrik Tallinder a Kristian Huselius.

Po návštěvě baru večer před zápasem byli všichni tři vyšetřováni kvůli podezření ze znásilnění dvacetileté dívky, kterou si přivedli na pokoj.

Znásilnění se nakonec neprokázalo, avšak celá trojice prožila kvůli svému chování kromě okamžitého vyloučení z reprezentace velký mezinárodní skandál.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze