Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Až dá Jágr doma gól, hala se otřese

22 2004
Omsk - Pořádný tanec se má strhnout, dá-li Jaromír Jágr v pondělí večer gól. Český hokejista se po přestupu do Omsku dnes poprvé představí před zaníceným domácím publikem v utkání se silným Čerepovcem. V pátek při porážce ve Voskresensku 1:2 zaznamenal asistenci. „Lidi jsou na něj moc zvědaví,“ potvrzuje Jágrův spoluhráč Jaroslav Bednář. „Pokud se trefí, halou zatřese výbuch. Bude to peklo. I bez Jardy míváme super kotel.“

Rusové se v hledišti chovají fanaticky. Nepříčetně nadávají i vděčně chválí. Zároveň dodržují určitá pravidla. Nikdy si třeba nedovolí cokoliv mrštit na led. „Neberu tu premiéru tak srdečně jako v Čechách, kde jsem se narodil,“ říká Jágr.

Přesto to pro něj není tuctový duel. Jistě bude vyprodáno na partii, jež začíná v 18.30 místního času čili ve 13.30 středoevropského.

Pět a půl tisíce diváků spatří na vlastní oči „anděla spásy“.

S královsky placeným Jágrem mají přijít lepší zítřky. Omsk sice pyšně třímá mistrovský titul z jara 2004, nicméně momentálně se krčí až na dvanáctém místě tabulky. A čtvrtý Čerepovec s utěsněnou obranou není přívětivým soupeřem, byť mu chybí Dušan Salfický, zraněná brankářská jednička.

„Před zápasem ve Voskresensku jsem čtrnáct dní nehrál, teprve se do toho dostávám,“ tvrdí Jágr.

Na nedělním tréninku si s parťáky v přesilovkové formaci aranžoval kombinaci úplně podle svého. Ukazoval všem, kam se mají postavit. Kouč Bělousov pouze přihlížel.

Aby mohl na ledě dominovat, potřebuje při nasazování do boje určitá privilegia. V Rusku však razí rovnostářský přístup. „Na přesilovky chodí první, druhá nebo třetí lajna podle toho, která je právě na řadě. To se musí změnit,“ řekl Jágr.

Ve Voskresensku jej překvapila síla, kázeň i bruslařská dovednost protivníků. Dost nadává na sekání, hákování a držení, jež sudí v pátek blahosklonně pouštěl: „Kdyby takhle pískali v české extralize, tak je snad někdo z hráčů zabije.“

Jenže na sibiřskou misi se Jágr vydal dobrovolně, má mu vynést přes 45 milionů korun, a tak mu nezbývá než překonávat mrzutosti.

Jaromír Jágr (vlevo) a jeho spoluhráč z Omsku Jaroslav Bednář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze