Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bakus má čas přemýšlet. Možná v Dukle zůstane

Jihlava - Zlín: Bakus - Jihlavský hokejista Oldřich Bakus spěchá za pukem v utkání se Zlínem. | foto: Lumír SchulzMF DNES

30 2008
Mediální přestřelka v kauze kapitána jihlavských hokejistů Oldřicha Bakuse zřejmě prozatím ustala. Všechny zainteresované strany včera vyhlásily dočasné příměří.

Ještě v pondělí odpoledne to přitom vypadalo, jako by další setrvání dvaatřicetiletého útočníka v prvoligovém A-mužstvu Dukly nebylo absolutně možné. Nejproduktivnější hráč týmu totiž požadoval úlevu v přípravě, nechtěl se účastnit odpoledních tréninků.

"Žádné výjimky trpět nebudeme. Všichni musejí trénovat stejně, navíc kapitán by měl jít ostatním příkladem," měl jasno v odpovědi šéf klubu Bedřich Ščerban.

Samotný hráč se ale bránil, smlouvu prý podepisoval s přesvědčením, že výjimku dostane. "Třikrát jsem říkal panu Augustovi, že nemůžu na odpolední tréninky chodit, a on pokaždé odpověděl, že to není problém," uvedl Bakus.

Jenže bývalý úspěšný kouč a v současné době také člen sportovní rady klubu nejspíš neměl oprávnění nic slibovat. "Já vám k tomu nic neřeknu, nechci se s někým hádat přes noviny," vzkázal Augusta.

Na řadu přišlo hledání náhradních variant

Podle Ščerbana je vysvětlení prosté. "První jednání o smlouvě se uskutečnilo někdy v únoru, tedy v době, kdy byl jednatelem klubu pan Sedlák. A pan Augusta tehdy zařizoval sportovní věci. Je proto možné, že něco takového mezi ním a Oldou padlo. Jenže od 7. března jsem šéfem klubu já," prohlásil.

Jinými slovy se mezi první a druhou schůzkou změnila situace ve vedení Dukly a přislíbená úleva tak pozbyla platnost. "Už jsme si všechno v tomto směru vyjasnili," tvrdil včera Ščerban.

Zároveň při vysvětlování okolností ve stylu "odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil" došlo také na řešení současné situace.

Bude Bakus v Dukle pokračovat, nebo ne? Najde se schůdná cesta? "Sešel jsem se s Béďou a trenéry, řekli jsme si nějaké varianty, jak by se to dalo vyřešit. Za nějaký čas oznámíme konečné stanovisko," prozradil zkušený jihlavský forvard. "Každopádně můžu říct, že mám pořád chuť za Jihlavu hrát," dodal.

Přesný termín, kdy se veřejnost dozví, jestli kvůli třem odpoledním tréninkům týdně přijde Dukla o svého nejproduktivnějšího hráče, nebyl určen. "Nechci hnát Oldu do kouta, řekl jsem mu, ať si všechno pořádně rozmyslí," uvedl Ščerban.

Což je ovšem trochu v rozporu s předchozím prohlášením o povinnosti absolvovat všechny tréninky, protože to v příštích dnech kapitán týmu určitě neplánuje. "Zatím se budu do rozhodnutí připravovat individuálně," přiznal Bakus.

. Zmatečná Dukla! Už i pro hráče?

Pohled redaktora MF DNES

Jste-li fanoušci jihlavských hokejistů, v posledních době se rozhodně nenudíte! Kdysi legendární Dukla, která se od druhého sestupu z extraligy už tři roky znovu "plácá" v první lize, jen od začátku minulého roku, tedy za pouhých 16 měsíců, vystřídala hned čtyři různé jednatele a stejný počet hlavních trenérů!

Že v této nekoncepční práci, přihlížené vlastníkem klubu městem Jihlava, začínají mít zmatek nejen příznivci Dukly, ale už také hráči, potvrzuje nově vzniklý problém.

Když nejproduktivnějšímu jihlavskému hokejistovi Oldřichu Bakusovi končila smlouva, jednal o jejím prodloužení se dvěma různými šéfy. Ještě za dočasné vlády Tomáše Sedláka s tehdejším sportovním manažerem Josefem Augustou a nyní, prostřednictvím agenta, s Bedřichem Ščerbanem.

Při tom všem možná zapomněl zopakovat původní podmínku: volnější letní přípravu. A po podpisu smlouvy byl brzy problém na světě.

Znovu se tak potvrdilo, že už by to chtělo Duklu skutečně stabilizovat. Najít jiného majitele! Snad by si on udělal v klubu pořádek...

Jenže... Kdo by chtěl nyní Duklu vlastnit, když má dlouho problém nalézt "jen" generálního partnera?

Jan Salichov

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze