Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bakus se zapojil do přípravy, Jihlavští hokejisté o lídra nepřijdou

Jihlava - Zlín: Bakus - Jihlavský hokejista Oldřich Bakus spěchá za pukem v utkání se Zlínem. | foto: Lumír SchulzMF DNES

6 2008
Sláva, dohoda je na světě. Hokejová Dukla Jihlava už má od včerejška zase svého kapitána. Nejproduktivnější hráč prvoligového jihlavského A-týmu v uplynulé sezoně podepsal s klubem novou roční smlouvu.

"Jsme rádi, že se nám podařilo najít s Oldou společnou řeč," uvedl na  internetových stránkách Dukly jednatel společnosti Bedřich Ščerban.

Snad už to tentokrát bude opravdu platit. Ve stejném duchu se totiž pro web vyjádřil šéf klubu už jednou, v polovině dubna.

Jenže minulý týden narazily obě strany na problém. Bakus přestal chodit na odpolední tréninky, přičemž svoji absenci v přípravě obhajoval vysvětlením, že mu tuto výjimku slíbil při vyjednávání smlouvy člen dozorčí a zároveň také sportovní rady Josef Augusta.

"Jednatelem klubu jsem ale já a o žádné takové výjimce nic nevím. Všichni musejí trénovat stejně," reagoval na hráčovu obhajobu Ščerban.

 Po drobné mediální přestřelce se nakonec hráč i vedení klubu shodli na řešení sporu mírovou cestou. Za všechno prý mohla chyba v komunikaci, obě strany si celou situaci vysvětlily a začalo se hledat nejideálnější řešení.

"Předložil jsem Oldovi určitý návrh a teď už bude záležet jen na něm, jestli ho přijme," prohlásil před týdnem hlavní kouč A-týmu Karel Dvořák.

Bakus si vzal čas na rozmyšlenou, několik dnů se připravoval sám a včera přišel oznámit svoje rozhodnutí.

"Už po sezoně jsem celou věc probral s rodinou a dohodli jsme se, že budu ještě minimálně rok hrát. Pak se to sice trochu zkomplikovalo, ale nakonec jsme našli kompromis," oznámil bez dalšího vysvětlování dvaatřicetiletý útočník.

"Už bych se k tomu nerad vracel. Hlavní je, že se Olda znovu zapojil do přípravy a my s ním můžeme zase počítat. Tým takového hráče potřebuje," uvedl na klubovém webu Ščerban.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze