Momentka z utkání České Budějovice - Jihlava.

Momentka z utkání České Budějovice - Jihlava. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Vítězná jízda Jihlavy pokračuje, Karlovy Vary uspěly v prodloužení

• 79
Jihlava je dál suverénní. I ve čtvrtém kole baráže udržela svou neporazitelnost, v Budvar aréně zdolala 2:1 po prodloužení České Budějovice. O výhře hostí rozhodl svou trefou Tomáš Čachotský. Základní hrací doba nepřinesla rozhodnutí ani v Pardubicích, v čase 62:36 vystřelil bonusový bod pro Karlovy Vary Dávid Gríger.

Jihlava vyhrála v baráži i počtvrté, tentokrát jim výhru vychytal místo mládežnického reprezentanta Jakuba Škarka Miroslav Svoboda. V Pardubicích padaly góly jen v přesilovkách, celkem jich bylo využito hned pět.

Budějovice - Jihlava 1:2p

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Už ve třetí minutě šla Jihlava málem do vedení, Filip Seman střílel přes Žigu Pavlina a tečovaný puk málem zaskočil domácího gólmana Petra Kváču. České Budějovice vrátily do hry ve 12. minutě, kdy viděli natěšení diváci hned čtyři velmi dobré šance domácích. Miroslav Svoboda v kleci hostí tři z nich zmařil, při té čtvrté - v podání Tomáše Gumana - mu pomohla tyčka.

Českobudějovičtí smutnit nemuseli, už o chvíli později, v čase 13:14, se totiž radovali z gólu. Těsně před Svobodou tečoval Fillmanovu střelu Miloslav Čermák.

Druhá třetina patřila Jihlavě, ta mocně toužila po vyrovnání, hned po pauze byl ve velké šanci Seman. Poté hosté hráli kratičkou přesilovku pět na tři.Tlak se postupně stupňoval. Domácí se dostali do takového útlumu, že českobudějovický kouč Antonín Stavjaňa si raději ve 38. minutě oddechový čas.

Jihlava ale do druhé přestávky nevyrovnala, gólu se dočkala až v čase 46:07, kdy za Kváču propadlo nahození Vlastimila Bílčíka. Utkání poté dospělo do prodloužení, ve kterém měl nejprve ideální příležitost rozhodnout českobudějovický Čermák. Pálil z bezprostřední blízkosti, ale Svobodu nepřekonal.

A tak uběhlo jen pár sekund a po parádní akci rozhodl Čachotský, najel si na střed útočné třetiny a ranou nad lapačku prostřelil Kváču.

Antonín Stavjaňa (České Budějovice): „Úvodních dvacet minut jsme odehráli velice utěšeně, nicméně ve druhé třetině jsme se nechali hostujícím týmem zatlačit. Brankář Kváča nám několikrát pomohl, stejně jako v posledních třech zápasech. Do závěrečné periody jsme hráče upozorňovali, že musí hrát aktivní hokej. Nicméně s presinkem hostů si nedokázali poradit. Nakonec ani v závěrečných přesilovkách jsme si nevypracovali nějakou větší šanci, snad jedině Čermák mohl těsně před koncem vystřelit tři body.“

František Zeman (Jihlava): „Bylo důležité, že se nám povedlo přečkat první třetinu, že jsme v ní nedostali více než jeden gól. Postupně jsme získávali prostor na ledě, byli jsme zarputilejší a myslím, že si po právu odvážíme dva body.“

Branky a nahrávky: 13. M. Čermák (Fillman, F. Novák) - 47. Bilčík (J. Skořepa), 61. Čachovský. Rozhodčí: Šír, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Kváča - Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha - M. Čermák, Pajič, Chovan - Fronk, Rob, Dostálek - Hřebejk, F. Vlček, Šulek, - Babka, Škoda, Guman. Trenéři: Stavjaňa, Štrba a R. Turek.

Jihlava: M. Svoboda - J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža - Důras, J. Skořepa, Diviš - Jiránek, R. Hubáček, Anděl - Čachotský, F. Seman, A. Zeman - Danišovský, Březina, Jergl. Trenéři: Vlk, F. Zeman a Ujčík.

Pardubice - Karlovy Vary 2:3p

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

Pardubice odmítly jednobrankové vedení v páté minutě, kdy nepochopitelně minul prázdnou klec Karlových Varů Michal Bárta.

Poté hru rozkouskovalo několik vyloučení a právě jedna z nabídnutých přesilovek nezůstala bez využití - v čase 13:17 karlovarský Milan Mikulík šťastným odrazem o jednoho z domácích beků překonal Martina Růžičku.

Ještě v první třetině mohli vyrovnat nejprve Ján Sýkora a poté Petr Chaloupka, nicméně na 1:1 upravil skóre až druhý ze Sýkorů - Petr. V 22. minutě napřáhl na modré čáře a nechytatelnou ránou z první využil početní převahu. A góly v přesilovkách padaly i dál.

Běžela 26. minuta, když si „jágrovsky“ sjel na pravý kruh Václav Skuhravý a střelou nad Růžičkovu lapačku poslal hosty opět do vedení. Hned vzápětí mohl zvýšit na 3:1 Dávid Gríger, přečíslení dva na jednoho vyřešil prudkou ranou, ale gólu se nedočkal.

A tak po chvíli padl gól na druhé straně, vyrovnání zařídil po náramném pasu Marka Trončinského Tomáš Rolinek. Pardubický lídr vyzrál na Davida Honzíka bekhendovou kličkou. To ovšem bylo od domácích vše.

Nejen ve druhé třetině, ale také v celém zápase. Ani hosté dlouho nemohli rozseknout nerozhodný stav 2:2. Za tohoto skóre se tedy prodlužovalo. V čase 63:26 hledal karlovarský Gríger svého spoluhráče před odkrytou brankou domácích, jeho přihrávku smolně srazil za Růžičkova záda Trončinský.

A hosté se mohli začít radovat.

Pavel Marek (Pardubice): „Chtěli jsme potvrdit šťastné vítězství ve Varech, ale neměli jsme tak dobrý pohyb jako v neděli. Kluci dřeli celý zápas nadoraz. V závěru třetí třetiny jsme neproměnili šanci, trochu se od nás odklonilo štěstí a Karlovy Vary v prodloužení trestaly.“

Jan Tlačil (Karlovy Vary): „Do zápasu jsme chtěli vstoupit tak, jak jsme hráli s Pardubicemi druhou třetinu u nás doma. To se nám vydařilo díky přesilovce, ale poté jsme udělali nějaké chyby a zápas se odehrával v přesilovkách. Soupeř takřka každou přesilovku smrtelně trestal, protože má hráče, kteří se s tím dokážou vypořádat. Utkání bylo v závěru hodně o disciplíně a hrálo se na výsledek 2:2. V prodloužení jsme měli štěstí a jsme rádi, že máme zpátky body, které jsme ztratili doma.“

Branky a nahrávky: 22. P. Sýkora (Trončinský, Rolinek), 36. Rolinek (Trončinský, P. Sýkora) - 15. Mikulík (T. Rachůnek, Sičák), 26. Skuhravý (D. Kindl, Dujsík), 64. Gríger. Rozhodčí: Lacina, Pražák - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5, navíc Zajíc (Pardubice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 8003.

Pardubice: Martin Růžička - Schaus, Ščotka, L. Havlík, Trončinský, Chaloupka, Čáslava, Zajíc - P. Sýkora, Špirko, Rolinek - J. Sýkora, D. Tomášek, P. Hubáček - M. Beran, Nahodil, Panna - Bárta, T. Kaut, Starý. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Karlovy Vary: Honzík - Sičák, M. Rohan, Baránek, Harant, Dujsík, Tomáš Dvořák, Baldajev - Mikulík, Dušek, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, D. Kindl - V. Tomeček, Tuominen, Davídek - Flek, Gríger, O. Beránek. Trenéři: Tlačil a Antonik.