Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Barnaby by měl hrát, tvrdí hvězdné duo

3 2001
P i t t s b u r g h - Po návratu Maria Lemieuxe na led se nadšený pittsburghský trenér Ivan Hlinka nechal slyšet, že tak skvělý tým ani nepotřebuje trenéra. Včera si na svá slova možná vzpomněl, i když v poněkud jiném duchu. Kapitán Jaromír Jágr i samotný Mario Lemieux se totiž nechali v listu Post-Gazette slyšet, že by kouč měl změnit svůj vztah k oblíbenému bitkaři Matthewu Barnabymu. Ten se cítí při zápasech nevyužitý a požádal o výměnu do jiného klubu. Ani jedna z hvězd o tom nechce slyšet a naléhají na trenéra, aby dal kanadskému hráči šanci.

Barnabymu došla trpělivost v nedělním zápase s Ottawou, kdy opět nedostal šanci, ačkoli byl k zápasu nominován a spolu s Alexejem Morozovem byl je na střídačce. Tam sedělo osmnáct hráčů, ovšem jen šestnáct z nich Hlinka posílal na led. Není divu, jako evropský trenér má raději tvořivé hráče a Barnaby mu do koncepce až tolik nezapadá.

"Měl by hrát. Každý tým šampionů má v sestavě nejen hvězdy, ale i dříče, kteří jsou pak v některých momentech možná důležitější. Musíme využívat všechny hráče, které máme při utkání k dispozici," tvrdí rezolutně Lemieux. "Ivan si je toho vědom a doufám, že se to v blízké době změní." Jako by z jeho slov zazněla skutečnost, že je zároveň majitelem klubu.

Přidal se k němu i Jágr. "Barnaby je nedílnou součástí našeho týmu. Nejsem trenér a je těžké o tom rozhodovat, ale hráči ho chtějí," přiznal český útočník. "Někteří hráči jsou na ledě často, třeba 27 minut za zápas. To je hodně, zvláště když následují dva zápasy po sobě," připomněl Jágr skutečnost, že v některých utkáních nasazuje Hlinka po evropsku jen tři formace.

Český kouč připomněl, že na Barnabyho přeřazení do čtvrtého útoku měl vliv také trest vedení NHL, který za incident v zápase s Floridou zastavil populárnímu bitkaři činnost na čtyři zápasy. Navíc se po Lemieuxově příchodu nově vytvořila třetí řada ve složení Josef Beránek, Milan Kraft a René Corbet a Hlinka jen složitě hledá pro Barnabyho místo. "Je to těžké, ale pokusím se o to," připustil trenér, který před včerejším tréninkem diskutoval o Barnabyho situaci právě s Jágrem a Lemieuxem.

"Je to úžasné," komentoval situaci Barnaby, když se dozvěděl, jaké podpory se mu dostalo od největších hvězd klubu. "Kdybych chtěl jen sedět na střídačce, byl bych špatným hráčem. To nechce nikdo ani v letní pivní lize. Je to jako v Hlavě 22. Chci tady zůstat, ale chci také hrát," tvrdí Barnaby.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze