Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Barry Melrose se stal druhým odvolaným koučem sezony NHL

Útočník Radim Vrbata letos vyprodukoval zatím pouhé dvě asistence. | foto: Reuters

15 2008
Barry Melrose, jenž se v říjnu s hokejisty Tampy Bay představil divákům v Praze při zahájení NHL, byl odvolán z funkce hlavního kouče Blesků. Dvaapadesátiletý Kanaďan se tak stal druhým odvolaným trenérem nové sezony zámořské soutěže.

Lightning se čtveřicí českých hokejistů na soupisce, Václavem Prospalem, Radimem Vrbatou, Lukášem Krajíčkem a Markem Malíkem, dočasně povede asistent Rick Tocchet.

Loňský nejslabší tým celé NHL přes léto prošel velkou přestavbou. Noví majitelé klubu obměnili vedení, což se projevilo také na hráčské skladbě.

Barry Melrose, který se vrátil k trenérskému řemeslu po dlouhé pauze vyplněné odbornou spoluprácí s televizní stanicí ESPN, si přivedl Gary Robertse, Marka Recchiho, Radima Vrbatu či Ryana Malonea.

Prostor pod platovým stropem jim udělal výměnou nadprůměrně placeného beka Dana Boylea do San Jose.

Obrana pak v Tampě měla stavět na slovenském talentu Andreji Meszárošovi či Mattu Carleovi. Týmu se však nedařilo a tak postupně přišli Lukáš Krajíček, Marek Malík a nakonec tým obětoval Carlea za Stevea Emingera.

Velké změny odnesl také bitkař David Kočí, který musel uvolnit místo na soupisce Marku Malíkovi. Z waiver listiny si jej poté okamžitě stáhlo St. Louis Blues.

Po šestnácti zápasech, z nichž pouhých pět bylo pro Tampu vítězných, se nakonec poroučel i sám Barry Melrose. Po Denisi Savardovi z Chicaga jako druhý ze všech trenérů, kteří odstartovali letošní sezonu NHL.

"Za výsledky nesu plnou odpovědnost. Je mým úkolem připravit hráče, aby podali maximální výkon každý zápas. Majitelé ovšem vycítili, že se tomu tak úplně neděje," vzal odvolání sportovně Melrose.Najdete na iDNES.czmobilní verze