Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bartošek: Někteří hráči tým podtrhli

Prostějov - Olomouc - Prostějovský David Všetečka (uprostřed) v klinči mezi olomouckými Křížem a Bouzem (zleva). | foto: Luděk Peřina, MAFRA

21 2008
Prostějov - Zklamání ze sestupu z první hokejové ligy, které ještě umocnil přístup opor k boji o záchranu. Takové pocity zažívá Michal Bartošek, předseda hokejového Prostějova, jehož klub po dvou sezonách opouští druhou nejvyšší soutěž. Jestřábi přitom ještě v únoru neúspěšně atakovali postup do play-off.

Ale pak už následoval sešup dolů. Mizerně odehraná baráž rozhodla o pádu do nižší soutěže dvě kola před koncem skupiny o udržení.

"Zbytek baráže bych už zrušil. Bude to jen jeden velký pohřeb," pronesl po rozhodující středeční porážce s Mostem Bartošek.

Sestup je vždy nepříjemný. U Prostějova ale zaráží i způsob, jak k němu došlo. Opory, které měly vést mužstvo k záchraně, zklamaly. Máte podobný pocit?
Ještě před zápasem s Mostem jsme měli teoretickou šanci. Ale když jsem viděl, jak hrají naši zkušení hráči, věděl jsem, že je zle. V kabině měli hodně řečí, ale na ledě to nebylo poznat. Junioři hráli lépe než naše první pětka. A to je zlé. Co si mám myslet, když za osm minut papírově nejlepší formace dostane dvě branky.

Třeba už záchraně nevěřili.
To ať povídají někomu jinému. Všichni udělali pro záchranu maximum. Až na pár hokejistů. Normálně klub podtrhli. A to se nebude opakovat.

Máte představu, co je třeba změnit, aby se to, jak říkáte, už neopakovalo?
V prvním týmu dostanou mnohem více prostoru naši hráči. Chtěli jsme první ligu uhrát s hokejisty, kteří nemají k Prostějovu vztah. A ukázalo se, že někteří z nich jsou pouze žoldáci, kteří jdou od štace ke štaci. A když se nedaří, nehrají srdcem. Nebojují. A výsledky tomu pak odpovídají.

Budovat tým z vlastních odchovanců však chce svůj čas. Znamená to, že Prostějov v příští sezoně nebude usilovat o okamžitý návrat do první ligy?
V klubu to musíme pořádně probrat. Už se nám jednou podařilo vrátit se do vyšší soutěže hned po sestupu. Bylo to krásné, ale taková situace se pokaždé neopakuje. Spíš si myslím, že připravíme koncepci, jak budeme pracovat v nejbližších třech letech. Systém, který bude mít hlavu a patu. A na jehož konci bude postup. S týmem, který bude mít perspektivu.

Stále ještě není rozhodnuto o podobě první ligy v příští sezoně. Není vyloučeno, že se rozšíří a Prostějov nesestoupí. Co říkáte na tuhle variantu?
Muselo by se toho hodně změnit, abychom pak po roce zase nezažili to, co právě prožíváme. Prodloužit letošní trápení o rok a pak stejně sestoupit? To by nemělo cenu.

To nezní příliš optimisticky.
To pramení z momentálního zklamání. Pokud k rozšíření opravdu dojde, uděláme vše pro to, aby se nic podobného nemohlo opakovat. Hodně by záleželo na jednání s našimi partnery. Tým by se musel začít okamžitě budovat a v kádru by byli pouze hráči, kteří mají morálku.

Autoři:


Témata: Most, Prostějov, Baráž

Najdete na iDNES.czmobilní verze