Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Barus: Chtěl bych se vrátit. Pokud to půjde

Kometa - Benátky - Momentka z utkání Kometa - Benátky. | foto: Radek Miča, MAFRA

3 2008
Bude to velký nezvyk, vidět hokejovou Kometu bez zarputilého bojovníka s číslem 8. Brněnský kapitán a hlavní osobnost týmu posledních let Miroslav Barus bude až do konce ledna hostovat v Třebíči.

"Trenér za mnou přišel, že není až tak úplně spokojený s mým herním projevem," popisuje svůj přesun osmatřicetiletý útočník. "Byl u toho i Libor Zábranský (majitel klubu - pozn. aut.) a nabídli mi, že než abych seděl na tribuně, že bych se mohl jít rozehrát do Třebíče."

Co jste tomu říkal?
Kývnul jsem na to, protože nikdo nechce sedět na tribuně, trénovat v páté lajně a čekat, až se někdo zraní.

Ale odchod z Brna vás musí mrzet, nebo ne?
Samozřejmě, že mě to mrzí. Znáte mě, víte, že pro mě je to v Brně srdcová záležitost a chtěl bych tady být. Na konci ledna bych se chtěl vrátit. Pokud to vůbec půjde.

V posledních sezonách jste vždy patřil mezi hlavní tahouny Komety, letos vám ale body tolik nenaskakují. Čím to je, cítíte už na sobě postupující věk?
To ne, tím to není. Přišla spousta nových hráčů, vyrovnaly se lajny a já jsem se nedostal do přesilovkových formací, tím se spousta bodů ztrácí. Když jsou pak dvě tři přesilovky za třetinu, tak se člověk ani pořádně nedostane na led, nemá tolik prostoru. Do pohody se člověk dostane hlavně v přesilovkách, tím že něco vymyslí, něco udělá, dá gól nebo na něj přihraje. Naše lajna si vytvořila spoustu šancí a naše chyba je, že jsme je nevyužili. Jinak bychom ty body měli. Ale i když jsem nehrál přesilovky, tak jsem hrál oslabení, takže si myslím, že jsme si nevedli až tak špatně.

V půlce října jste měl sérii pěti zápasů, v nichž jste dal čtyři góly. Cítil jste tehdy, že vaše forma roste?
To už je o štěstí. Někdy to tam padne z úplného nesmyslu, jindy má člověk odkrytou bránu a netrefí to. V tom se nemá cenu pitvat.

Říkáte tedy, že přibývající roky na sobě ještě necítíte?
Necítím. Fyzicky jsem na tom dobře, jen to chce dostat se do takové pohody, jako byla na konci minulé sezony. A do té se člověk dostane, když hraje, a to i přesilovky a oslabení. Tu možnost teď budu mít v Třebíči.

Věříte, že se ještě vrátíte? Jak jste domluvený s vedením Komety?
Jsme domluvení, že tam budu do konce ledna. A jestli věřím? Když se mi bude dařit, tak to možná dopadne, když se mi dařit nebude, tak nevím. To je těžké říct, jak to dopadne. Já jenom vím, že se říká do konce ledna, ale většinou už se ti hráči nevrací.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze