Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bednář se přihlásil k arbitráži

17 2003
New York - Jméno českého hokejového útočníka Jaroslava Bednáře figuruje mezi 34 hokejisty, o jejichž příští smlouvě v NHL pravděpodobně rozhodne arbitráž. Mezi přihlášenými hokejisty k nezávislému soudu, který jim určí výši mzdy, je například i slovenská hvězda Pavol Demitra, kapitán úřadujících mistrů světa Ryan Smyth či střelec zlaté branky na šampionátu Anson Carter. Arbitráž proběhne v první polovině srpna, ale do té doby mají ještě kluby prostor, aby se s hráči na podmínkách nových smluv dohodly.

Nezávislý soud může rozhodnout o novém kontraktu hokejistů, kteří jsou mladší 31 let a nedohodli se s klubem na nové smlouvě. Tento proces navíc mohou absolvovat jen hokejisté starší 22 nebo 23 let s minimálně třemi odehranými profesionálními sezónami v zámoří, starší 24 let se dvěma ročníky a starší 25 let s jedním rokem v NHL.

I kvůli této podmínce nemůže v první polovině srpna k arbitráži například čerstvě dvaadvacetiletý Martin Havlát z Ottawy.

Přihlášení do arbitráže automaticky neznamená, že hráči skutečně musí k soudu. Hráči mohou nyní stále ještě před arbitrážním soudem podepsat s klubem nový kontrakt a často se tak děje doslova na poslední chvíli.

Arbitráž není nic příjemného a hráči se od manažerů často dozvídají s trochou nadsázky, že ani pořádně neumějí hokej. Klubu jde o to, aby na kontraktech co nejvíce ušetřily, hráči zase usilují o co nejvyšší plat a dobré vztahy jdou zpravidla minimálně po dobu soudního řízení stranou.

Podobný zážitek zřejmě čeká i floridského Jaroslava Bednáře.

Mezi hráči, kteří se po 15. červenci přihlásili k arbitráži jsou i některé hvězdy NHL. Především nejproduktivnější hráč St. Louis Blues a slovenský reprezentant Pavol Demitra. K soudu pravděpodobně půjdou i kapitán úřadujících mistrů světa a olympijský vítěz Ryan Smyth, či střelec zlaté branky na šampoionátu ve Finsku Anson Carter.

Na nové smlouvě se zatím nedohodl ani gólman Manny Fernandez, jenž dovedl Minnesotu až do finále Západní konference a další.

Přehled hráčů přihlášených k arbitráži:
Anaheim - Niclas Hävelid
Atlanta - Pasi Nurminen, Marc Savard
Boston - Bryan Berard, Hal Gill, Brian Rolston
Buffalo - Steve Begin, Eric Boulton
Calgary - Toni Lydman
Dallas - Richard Matvichuk
Edmonton - Ryan Smyth
Florida - Jaroslav Bednář, Peter Worrell
Los Angeles - Maxim Kuzněcov
Minnesota - Emmanuel Fernandez, Antti Laaksonen, William Mitchell
Nashville - Kimmo Timonen
New York Islanders - Arron Asham
New York Rangers - Anson Carter, Tom Poti
Ottawa - Josh Langfeld
Phoenix - Zac Bierk, Mike Johnson, Daymond Langkow
Pittsburgh - Dick Tärnström
St. Louis - Pavol Demitra
Tampa Bay - John Grahame, Cory Stillman
Vancouver - Bryan Helmer
Washington - Michael Nylander

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze