Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Okresnímu derby v hokejové první lize dodává náboj i masér

Radost hokejistů Mladé Boleslavi | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

24 2014
Ve svém hokejovém registračním průkazu má u kolonky klub dodnes vyplněno "HC Benátky nad Jizerou". V play-off první ligy, které odstartovalo úvodními dvěma zápasy o uplynulém víkendu, je však úkolem Martina Tondra, aby Benátkám co nejdříve skončila sezona.

Šestadvacetiletý chlapík už nerozhoduje zápasy na ledě. Nestřílí góly, ale v zákulisí svým servisem přispívá k tomu, aby se trefovali jiní. Pro Mladou Boleslav pracuje jako masér a jeho příběh je dalším ze spousty těch, které dodávají okresnímu derby ve čtvrtfinále play-off velký náboj.

"Když se na to podívám z hráčského pohledu, vlastně teď jdu proti klubu, kterému patřím," usmívá se Tondr.

Prvoligové starty před lety nejprve sbíral za mateřskou Boleslav, později i za Benátky, se kterými v sezoně 2007/2008 vybojoval postup do druhé nejvyšší soutěže, a tehdejší nováček ho koupil. Po vypršení tříleté smlouvy dostal nový návrh, ale z obrany, kde nebyl tolik vytěžovaný, se přemístil k masérskému lehátku.

"Tehdejší masér Tomáš Bartoň zrovna odcházel do Lva a Benátky mi nabídly, jestli bych ho nechtěl nahradit," vzpomíná.

Tondr kývl a za rok se - už jako masér - vrátil domů. Boleslav po sestupové sezoně 2011/2012 propustila sportovního manažera Milana Hniličku i většinu realizačního týmu a nový si skládal nastupující trenér František Výborný.

"Pamatuju si, že mi volal ve čtvrtek a v pondělí už jsem byl v Boleslavi. Musím poděkovat Benátkám, že nedělaly žádné obstrukce a uvolnily mě. V pohodě jsme se domluvili," vypráví.

Tondr se stal masérem na plný úvazek, ale jeho hokejová kariéra úplně neskončila. Ještě když masíroval v Benátkách, nastupoval za druholigový Nymburk. Minulou a probíhající sezonu odehrál za Jičín v královéhradecké krajské lize, čtvrté nejvyšší soutěži. "Je to jediné schůdné řešení, protože termíny první a druhé ligy se kryjí," lituje.

I z pozice obránce byl v letošní sezoně s 18 góly nejlepším jičínským střelcem. "Sám jsem se divil, jakou jsem měl fazonu," culí se. "Když jsme měli v Boleslavi nedávno velkou marodku, kluci si ze mě dělali srandu a ptali se, kdy si do šatny konečně přinesu výzbroj."

A tím se dostáváme zpět k Benátkám. "Asi by záleželo na jejich rozhodnutí, protože moje registračka stále leží tam. Jičín každou sezonu musí vyřizovat moje hostování," podotýká.

V základní části minulého i probíhajícího ročníku první ligy stál na boleslavské střídačce proti Benátkám nad Jizerou osmkrát, ale současné play-off je vyhrocené mnohem víc. "Vždycky jsem býval hodně vznětlivý hráč. Emoce patří k hokeji i na střídačce," tvrdí.

Kromě dobytí první ligy s Benátkami má v životopise i postup s boleslavskými juniory do extraligy. "Tak letos do třetice všeho dobrého. Náš cíl všichni znají," připomíná boleslavskou snahu o extraligu.

Plán zatím vychází, Boleslav po víkendových domácích zápasech v sérii vede 2:0.Najdete na iDNES.czmobilní verze