Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Benátky vybojovaly první ligu. Ale budou jí hrát?

Spekuluje se, že Benátky licenci na soutěž prodají. | foto: Profimedia.cz

12 2008
Hraje se poslední minuta, do konce zápasu chybí 26 vteřin. Skořepa bere soupeři puk a předkládá ho před prázdnou bránu Weissovi - 4:2, je dobojováno. Hokejisté Benátek porazili Techniku Brno a vybojovali postup do první ligy. To je největší úspěch v dějinách klubu!

Benátecká pětka naskákala na hrazení a přes plexisklo se objímala s diváky. Po povinné dohrávce zbývajících vteřin se role vyměnily. Stovky fanoušků se vřítily na led a záhy se maličká hala nořila do dýmu vítězných doutníků.

"Je to úžasný pocit, nedá se to popsat. Byli jsme hodně nervózní, ale po rozbruslení to z nás spadlo. Teď jsem prostě šťastný," vyprávěl benátecký kapitán Jiří Jakeš.

Benátky a první liga? Letos už tohle spojení fungovalo, když si stadion souseda půjčovala při rekonstrukci své haly Mladá Boleslav.

Teď už se však spekuluje, že Benátky licenci na soutěž prodají. Napříč kluby se prý na tuto možnost poptává Šumperk, který původně sestoupil. "Můj úkol byl soutěž vyhrát. Benátky ale mají sedm tisíc obyvatel, první liga je přece jen velké sousto," řekl kouč Luděk Škaloud.

Předseda klubu Bohumil Bartoň si chce vzít čas na rozmyšlenou. "Nemůžeme rozhodovat teď bezprostředně v euforii, na to je dost času. Musíme sehnat finance, abychom v lize nehráli nedůstojnou úlohu. Od stávajících sponzorů i od města máme podporu přislíbenou."

Včera Benátky vedly, pak se parádním sólem se blýskl host ze Sparty Švagrovský – 2:0. A Brno už se nedotáhlo. "V baráži jsem uspěl na třetí pokus, před vlastními fanoušky je to krásné," říkal dojatý Škaloud.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze