Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Benda nakonec odpoledne nastoupí

28 2001
Norimberk - Teprve pár hodin před úvodním zápasem se Švýcarskem povolil lékař německého týmu start klíčovému útočníkovi Janu Bendovi. Forvard z Jokeritu Helsinky, kterého kouč Hans Zach zařazuje do obrany, si v úterní přípravě s Itálií poranil pravé zápěstí. "Pokud nenastoupí dnes, tak už asi při šampionátu nikdy," předvídali německé noviny. Místní fanoušci se však mohou nakonec radovat, jeden z hlavních článků domácí reprezentace se v 15.15 vrhne do úvodního souboje se Švýcarskem.
Jak utkání dopadne? Sledujte on-line přenos

Právě tento vstupní zápas mnoho napoví o smělých vyhlídkách domácího týmu. Ten se v poslední době potácí ve velké křeči, trápení vyvrcholilo bídnými výsledky z posledních přípravných zápasů. "Je na čase se konečně zvednout," žádají němečtí funkcionáři. Očekávanou vzpruhou pro Německo by měl být právě domácí šampionát.

"Chceme všem dokázat, že znovu patříme do skupiny A," připomíná obránce Mirko Ludeman předešlé dva roky, kdy se reprezentace propadla po 23 letech mezi B týmy. "Teď jsem znovu tady a myslím si, že se můžeme prát o vítězství s každým."

Hlavním trumfem by měl být právě Benda, jenž  v sobotu oslaví 29. narozeniny. Po zranění zkušeného gólmana Olafa Kölzigan  z Washingtonu zůstává účastník dvou olympijských turnajů jedinou pořádnou hvězdou německé reprezentace.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze